تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس

رزین اپوکسی چیست

انواع رزین اپوکسی
آشنایی با انواع رزین اپوکسی

شما باید به خوبی بدانید که رزین های زیادی در صنعت وجود دارد که رزین اپوکسی یکی از بهترین رزین ها با کارایی منحصر به ….

۰۷ شهریور ۱۴۰۱ 169 بازدید
لاک رزین اپوکسی
لاک رزین اپوکسی چیست

لاک رزین اپوکسی یک پوشش شفاف و محافظ است که می‌تواند در پروژه‌های رزین اپوکسی اعمال شود. به مهروموم شدن و محافظت از سطح در ….

۱۶ مرداد ۱۴۰۱ 51 بازدید
حلال رزین اپوکسی
حلال رزین اپوکسی چیست؟

حلال رزین اپوکسی استون یک حلال رزین اپوکسی است، استون راه ساده اما موثر دیگری برای حذف رزین است. مشابه سرکه، استون تقریباً در هر ….

۱۵ مرداد ۱۴۰۱ 70 بازدید
چسب رزین اپوکسی
چسب رزین اپوکسی چیست؟

چسب رزین اپوکسی چسبندگی خوبی بر روی لایه های مختلف نشان می دهند و برای چسباندن فلزات، شیشه، بتن، سرامیک، چوب و بسیاری از پلاستیک ….

۱۴ مرداد ۱۴۰۱ 44 بازدید
کاربرد رزین اپوکسی
کاربرد رزین اپوکسی

رزین اپوکسی برای ساخت بسیاری از اشیای دکوراتیو به کار برده می شود. خاصیت چسبندگی که این ماده دارد جهت تعمیرات مناسب است. کاربرد رزین ….

۱۳ مرداد ۱۴۰۱ 116 بازدید
رزین اپوکسی پلی آمین چیست
رزین اپوکسی پلی آمین چیست؟

رزین اپوکسی پلی آمین پلیمری است که از رزین پلی آمید به عنوان عامل پخت استفاده می کند. پلی آمید موجود در اپوکسی اساساً یک ….

۱۳ مرداد ۱۴۰۱ 99 بازدید
آموزش ساخت رزین اپوکسی زیورآلات
آموزش رزین اپوکسی زیورآلات گام به گام (9 مرحله)

ساخت زیورآلات با رزین اپوکسی یکی از آن فرآیندهای هنری است که ممکن است برای سلیقه شما بسیار جذاب باشد. اگر به دنبال آموزش رزین ….

۱۲ مرداد ۱۴۰۱ 91 بازدید
رزین اپوکسی پلی یورتان
رزین اپوکسی پلی یورتان چیست

رزین اپوکسی پلی یورتان (که گاها آن را پلی اورتان نیز می‌خوانند و به‌اختصار PU خطاب می‌کنند)، یک پلیمر آلی است که شامل یک پلی ….

۱۲ مرداد ۱۴۰۱ 90 بازدید
رزین اپوکسی استر چیست
رزین اپوکسی استر چیست؟

رزین اپوکسی استر مواد شیمیایی مصنوعی هستند که به عنوان بازدارنده های خوردگی روی سطوح فلزی استفاده می شوند. آنها بر پایه پلیمر هستند و ….

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ 90 بازدید
کدر شدن رزین اپوکسی
چرا رزین اپوکسی کدر میشود

چرا رزین اپوکسی کدر میشود؟ ما دقیقاً به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید بر این مشکل غلبه کنید و رزین اپوکسی خود را ….

۲۷ فروردین ۱۴۰۱ 110 بازدید

رزین اپوکسی چیست؟
رزین اپوکسی به یک نوع پروپولوژیک واکنشی و پلیمر حاوی گروه‌های اپوکسی اشاره دارد. این رزین‌ها با حضور کاتالیزورها و یا با بسیاری از واکنش‌دهنده‌های مانند آمین‌ها، فنل‌ها، تیول‌ها و غیره هم واکنش نشان می‌دهند. رزین اپوکسی دارای بسیاری از کاربردهای صنعتی برای اهداف مختلف است. این نوع رزین‌ها دارای خواص مکانیکی بالاتر و مقاومت بیشتر حرارتی و شیمیایی نسبت به سایر انواع رزین است؛ بنابراین، می‌توان در استفاده منحصربه‌فرد در ساخت اجزای هواپیما استفاده شود.

رزین اپوکسی

رزین اپوکسی یک نوع رزین است که دارای خواص مکانیکی سخت‌گیرانه، مقاومت شیمیایی خوب و قدرت چسبندگی بالا است که باعث می‌شود تا کاربردهای مختلف بسیار مفیدی را شامل شود.

برای اطلاع از قیمت و خرید رزین اپوکسی با شماره 02144526383 تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

موارد استفاده از رزین اپوکسی عبارت‌اند از:

پوشش‌های فلزی
استفاده از اجزای الکترونیکی و الکتریکی
عایق‌های الکتریکی
مواد پلاستیکی تقویت‌شده فیبر
چسب‌های ساختاری

رزین اپوکسی همچنین در استفاده از ترکیبات Caulking و ریخته‌گری، مهروموم‌ها، لاک‌ها و رنگ‌ها و سایر برنامه‌های کاربردی صنعتی کاربرد دارد.

رزین اپوکسی صنعتی

رزین اپوکسی نسبت به سایر انواع رزین‌ها برتر است، زیرا رطوبت و مقاومت شیمیایی آن بسیار کم است. این نوع رزین اپوکسی مقاوم در برابر ضربه، دارای خواص الکتریکی و عایق خوب و عمر طولانی‌مدت است. ترکیبات مختلفی از رزین‌های اپوکسی و تقویت‌کننده‌ها طیف گسترده‌ای از خواص قابل‌دسترس را در قطعات قالب‌بندی می‌دهد.

رزین اپوکسی با رزین‌های پلی استر متفاوت است. رزین اپوکسی توسط یک عامل پخت به نام “هاردنر ” به‌جای یک کاتالیزور استفاده می‌شود. اگرچه برخی از رزین‌های اپوکسی پیوند بهتری با مواد مختلف، دارند اما همه‌ی اپوکسی ها ضد آب نیستند. بعضی از آن‌ها برای غوطه‌وری درازمدت توصیه نمی‌شود و یا برای استفاده از خط آب در برنامه‌های کاربردی دریایی توصیه نمی‌شود.
ویژگی‌های رزین اپوکسی
هنگامی‌که دو یا چند اشیاء باید برای یک‌زمان طولانی به یکدیگر متصل شوند، بهترین راه برای رسیدن به آن، با رزین اپوکسی است. با توجه به ویژگی‌های اپوکسی، کسب‌وکار و افراد از اپوکسی برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی استفاده می‌کنند.
خواص اپوکسی
دلیل اصلی محبوبیت رزین اپوکسی، قدرت مکانیکی فوق‌العاده آن است. جوشکاری اغلب تنها جایگزین است اما اپوکسی تقریباً همیشه ارزان‌تر و سریع‌تر از جوشکاری است.

رزین اپوکسی بی رنگ

رزین اپوکسی همچنین دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر مواد شیمیایی است. پس از تنظیم، هیچ نگرانی از یک واکنش شیمیایی وجود ندارد که مهروموم را تضعیف کند. رزین اپوکسی همچنین مقاومت در برابر گرما است. این مقاومت آن را برای دستگاه‌های الکترونیک و الکتریکی و سایر برنامه‌های کاربردی صنعتی ایدئال می‌کند.

کسانی که از اپوکسی استفاده می‌کنند، از قدرت مکانیکی فوق‌العاده و انقباض کم آن آگاهی دارند. آن‌ها همچنین می‌دانند که رزین‌های اپوکسی مواد صنعتی متعادل هستند و برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی مناسب است.

برای اطلاع از قیمت رزین اپوکسی با شماره 02144526383 تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

مهندسان با نگرانی‌های مربوط به تخلیه گرما، عایق الکتریکی، پیوستن به زیربناهای متفاوت، وزن سبک، کاهش صدا، ارتعاش و کاهش خوردگی مواجه می‌شوند. ظاهر باید در نظر گرفته شود و همچنین هزینه‌های مونتاژ. اپوکسی یک فرمول چسبنده است که با تمام این نگرانی‌ها مطابقت دارد. خواص حرارتی و الکتریکی آن، قدرت و دوام آن چیزی است که برتری رزین اپوکسی را نشان می‌دهد. این خواص همراه با مقاومت به غوطه‌وری و بخار شیمیایی، دلیل انتخاب رزین اپوکسی توسط اغلب مهندسین است.
خواص عملکردی
رزین برای کارهای هنری

زیست سازگاری
سازگار با محیط‌زیست
مقاوم در برابر شعله
غذای امن
پر کردن شکاف با بهترین کیفیت
مقاوم به سرما، تابش و بخار
عملکرد عالی رزین اپوکسی زمانی که در معرض شرایط محیطی نامطلوب است.

کاربردهای رزین اپوکسی
کاربرد رزین اپوکسی ها در طیف وسیعی از کاربردهای مصرفی و صنعتی استفاده می‌شود. به دلیل دوام، چسبندگی قوی، مقاومت شیمیایی و سایر خواص تخصصی که در مطالب قبلی به آن پرداختیم.
برنامه‌های کاربردی انرژی تجدید پذیر
اپوکسی ها به انواع محصولات و فن‌آوری‌های مختلف کمک می‌کنند تا بهره‌وری انرژی را افزایش و میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند. بسیاری از منابع انرژی تجدید پذیر، باد، انرژی خورشیدی، گاز طبیعی، فن‌آوری‌های جدید باتری بستگی به نوآوری‌های فنّاوری اپوکسی، برای تبدیل‌شدن به کارآمد، مقرون‌به‌صرفه و مقیاس‌پذیر بودن دارد.
ساختمان و ساخت‌وساز
رزین‌های اپوکسی مورداستفاده در برنامه‌های ساخت‌وساز هستند که می‌تواند به افزایش طول عمر ساختمان‌ها کمک کند و با بهبود دوام قطعات ساختاری نیاز به تعمیر و بازسازی، چسب‌های مهندسی و رنگ‌ها را کاهش دهد.
رنگ‌ها و پوشش‌ها
رنگ‌های افزایش‌یافته رزین اپوکسی به‌سرعت خشک می‌شوند و پوشش‌های بادوام، محافظتی را فراهم می‌کنند. آن‌ها برای کارخانه‌های فولاد ریخته‌گری و برنامه‌های کاربردی آلومینیوم کار می‌کنند و برای حمایت از روکش‌های فلزی استفاده می‌شود و کمک می‌کند تا از آسیب‌های ناشی از ضربه‌ها یا سایر تأثیرات جلوگیری کنند. پوشش‌های رزین اپوکسی شامل پرایمرهای ضد خوردگی و سایش و پوشش مقاوم در برابر آتش است.

کاربرد رزین اپوکسی
کف‌پوش
رزین اپوکسی ها نقش مهمی در برنامه‌های کف‌پوش ایفا می‌کنند، به‌ویژه در محیط‌هایی که نیاز به سطوح استریل، مانند تنظیمات پزشکی و امکانات پردازش مواد غذایی دارند. ماهیت بادوام اپوکسی به این معنی است که طبقه‌های پوشش داده‌شده اپوکسی را می‌توان با استفاده از محصولات تمیزکننده قوی پاکیزه کرد.

اپوکسی ها نیز در کف‌پوش‌های با کارایی بالا و تزئینی مانند Terrazzo، تراشه و کف‌پوش کل رنگ استفاده می‌شوند و می‌توانند زیبایی‌شناختی موادی مانند سنگ مرمر را بهبود بخشند. کف‌پوش اپوکسی همچنین می‌تواند با افزودن تراشه‌های وینیل متضاد به لایه اپوکسی بالا و یا سایر مواد افزودنی مانند اضافه کردن شن و ماسه برای بافت ضد لغزش، افزوده شود.
لوله‌کشی و لوله‌ها
رزین‌های اپوکسی برای ساخت لوله‌های کامپوزیتی و مخازن و به‌عنوان پوشش برای محصولات فولادی سنتی استفاده می‌شود. ازآنجاکه پوشش لوله اپوکسی تمایل به دوام دارد و مقاوم به کلر و میکروب‌هاست، می‌تواند جایگزین مناسب برای جایگزینی لوله‌های قدیمی باشد.
چسب‌های با کارایی بالا
چسب‌های اپوکسی با کارایی بالا می‌توانند برای تولید چوب لمینیت برای عرشه، دیوارها و سقف استفاده شوند. اپوکسی ها به‌طورکلی گرما و شیمیایی مقاوم‌تری از بسیاری از چسب‌ها هستند و می‌توانند به چوب، فلز، شیشه، سنگ و برخی از پلاستیک‌ها پایبند باشند.
خودرو
فنّاوری پوشش مبتنی بر رزین اپوکسی بر روی وسایل نقلیه بیش از 30 سال استفاده‌شده است. پوشش نازک، ضد خوردگی مبتنی بر اپوکسی می‌تواند به بدن خودرو به‌عنوان یک پرایمر اعمال کند و از آسیب نور UV محافظت کند. رزین‌های اپوکسی می‌تواند به چسبندگی به فلز و مقاومت به زنگ‌زدگی و خوردگی بر روی بدن خودرو و سایر قطعات فلزی کمک کند. استفاده از اپوکسی ها در وسایل نقلیه، همچنین می‌تواند به کاهش وزن قطعات خودرو، کمک به افزایش بهره‌وری سوخت و کاهش CO2 و سایر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک کند.

برای اطلاع از قیمت رزین اپوکسی با شماره 02144526383 تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

بسته‌بندی غذا
رزین‌های اپوکسی از دهه 1950 در بسته‌بندی مواد غذایی مورداستفاده قرارگرفته و یک‌لایه محافظتی برای جدا کردن مواد غذایی و نوشیدنی‌ها از فلز استفاده می‌شود. این می‌تواند به ایمنی محتویات خود و همچنین ارزش طراوت و تغذیه مواد غذایی آسیب برساند. قوطی‌های پوشش داده‌شده با اپوکسی می‌توانند عمر طولانی‌مدت داشته باشند، بنابراین مصرف‌کنندگان می‌توانند غذا را برای مدت‌زمان طولانی ذخیره کنند. رزین‌های اپوکسی همچنین اجازه می‌دهد غذای فصلی محلی در طول سال صادر شود، درحالی‌که به حفظ طعم، بافت و رنگ کمک می‌کند.

بسته‌بندی شیشه‌ای، مانند آن‌هایی که در غذای کنسرو استفاده می‌شود، معمولاً به اپوکسی ها متکی هستند تا از آلودگی‌های فلزی از خوردگی محافظت کنند.
ورزش و اوقات فراغت
رزین‌های اپوکسی می‌توانند تجهیزات ورزشی را مانند راکت‌های تنیس، اسکی، تجهیزات گلف، چوب هاکی، میله‌های ماهیگیری و قطب‌ها، کایک ها و دوچرخه‌های سبک‌تر، قوی‌تر و بادوام‌تر، به قایق‌ها اعمال شوند، زیرا آن‌ها چسب‌های بسیار خوبی برای جذب رطوبت هستند می‌تواند مقاومت سایشی قوی را فراهم کند.
انواع رزین اپوکسی
انواع رزین اپوکسی

انواع مختلفی از رزین‌های مختلف وجود دارد، هرکدام با ترکیب و خواص جداگانه. ما اول باید کمی بینش را به انواع زیر رزین ارائه دهیم؛

رزین UV، رزین پلی اورتان، رزین اپوکسی و رزین پلی استر.

آشنایی با انواع رزین های اپوکسی

اکثر رزین‌ها از دو جزء تشکیل‌شده‌اند که سخت‌کننده (کاتالیزور) و رزین پایه است. هنگامی‌که این اجزا را مخلوط می‌کنید، باعث واکنش شیمیایی می‌شود که رزین را تنظیم می‌کند. رزین UV متفاوت است زیرا در آن تنها یک جزء است، این نوع رزین نیاز به‌قرار گرفتن در معرض نور UV دارد تا واکنش شیمیایی را ایجاد کند و رزین را تنظیم کند.

اول‌ازهمه، اپوکسی بخش کوچکی از خانواده رزین است. انواع مختلفی از رزین‌های موجود وجود دارد؛ بنابراین بیایید با نگاه کردن به برخی از انواع رایج‌ترین آن‌ها شروع کنیم؛

رزین UV

برخلاف بسیاری از انواع رزین، رزین UV از 2 جزء ساخته‌شده است؛ رزین و سخت‌کننده. در عوض، تنها در یک جزء آماده به استفاده می‌آید. برای ایجاد واکنش شیمیایی، شما فقط باید آن را به نور UV افشا کنید.

رزین پلی یورتان

رزین اپوکسی پلی یورتان نوع رزین دیگری است که معمولاً برای قالب‌های ریخته‌گری استفاده می‌شود. یک مجموعه بسیار بادوام است که در معرض دمای بالا قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید، رزین پلی اورتان می‌تواند در اشکال مختلف باشد؛ که آن را ایدئال برای استفاده در صنایع مختلف می‌کند. شما می‌توانید آن را در اکثر لوازم و همچنین در صنعت خودرو پیدا کنید.

رزین پلی استر

این نوع دارای یک ساختار فیبر است و همچنین دارای مقاومت قوی و مقاوم در برابر آب است. اغلب برای ساخت قایق‌ها یا استخرها استفاده می‌شود.

رزین اپوکسی

در میان انواع رزین ما به بالا نگاه کردیم، رزین اپوکسی، فرم متنوع‌ترین است. برای این، شما می‌توانید از آن برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی استفاده کنید. این شامل ایجاد بوک مارک‌ها، پوشش آشپزخانه و یا ساخت Tumblers رزین جذاب و غیره می‌شود.

بااین‌حال، رزین اپوکسی را می‌توان به 2 دسته اصلی – غیر گلیسیدیل و گلیسیدیل طبقه‌بندی کرد. رزین‌های غیر گلیسیدیل می‌تواند سیکلو آلیفاتیک و آلیفاتیک باشد. از سوی دیگر، انواع گلیسیدیل می‌تواند زیر 3 زیرشاخه‌های مختلف برود.

که شامل؛ گلیسیدیل آمین، اتر و استر است. در این میان، گلیسیدیل اتر شایع‌ترین زیرمجموعه است، به‌ویژه در رزین‌های بیسفنول و نورولوک.

برای اطلاع از قیمت رزین اپوکسی با شماره 02144526383 تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

انواع هاردنر برای رزین اپوکسی
رزین اپوکسی هاردنر

همان‌طور که می‌دانید اپوکسی ها با سخت‌کننده‌های چندکاره استفاده می‌شوند.

برخی از انواع متداول هاردنرها (سخت‌کننده‌ها) به ترتیب افزایش واکنش‌پذیری عبارت‌اند از:

فنل ها
انیدریدها
آمین‌های معطر
آمین‌های سیکلوآلیفاتیک
آمین‌های آلیفاتیک
تیول ها

بیشتر هاردنرها به دمای بالای حدود 150 درجه سانتی‌گراد برای پخت کامل نیاز دارند.

گرمای ناکافی در طول پخت منجر به پلیمریزاسیون ناقص می‌شود و منجر به خواص مکانیکی، شیمیایی و مقاومت حرارتی کمتری می‌شود.

برای به حداکثر رساندن عملکرد اپوکسی پخت، دمای پخت معمولاً باید به دمای انتقال شیشه‌ای (Tg) رزین کاملاً پخته‌شده برسد.

بااین‌حال، برخی از ترکیبات رزین اپوکسی/سخت‌کننده را می‌توان در دمای محیط پخت کرد.

هاردنر (سخت‌کننده) فنل

پلی فنل ها مانند بیسفنول A و نوولاک‌ها با رزین‌های اپوکسی در دمای 130 تا 180 درجه سانتی‌گراد در حضور کاتالیزور واکنش داده و پیوندهای اتری ایجاد می‌کنند.

مواد حاصل از اکسیداسیون و مقاومت شیمیایی بهتری نسبت به اپوکسی های پخته‌شده با آمین‌ها یا انیدریدها نشان می‌دهد.

این دسته از سخت‌کننده‌ها معمولاً برای پوشش‌های پودری استفاده می‌شوند، زیرا بسیاری از نوولاک‌ها جامد هستند.

هاردنر (سخت‌کننده‌های) انیدریدی

رزین‌های اپوکسی که با انیدریدها به‌صورت حرارتی عمل‌آوری شده‌اند، در دماهای بالا ماندگاری طولانی‌مدت دارند.

واکنش اتصال عرضی آن پس از باز شدن حلقه انیدرید رخ می‌دهد.

هاردنرهای انیدرید تأخیر بالایی دارند که آن‌ها را برای کاربردهای پرکننده معدنی مانند عایق‌های الکتریکی ولتاژ بالا مناسب می‌کند.

آمین‌هاردنر

آمین‌های اولیه با گروه اپوکسید واکنش داده و یک گروه هیدروکسیل و یک آمین ثانویه تشکیل می‌دهند.

آمین ثانویه به‌نوبه خود با یک اپوکسید دیگر واکنش می‌دهد و یک آمین سوم و یک گروه هیدروکسیل اضافی را تشکیل می‌دهد.

واکنش آمین اولیه تقریباً دو برابر آمین ثانویه است.

آمین‌های چندمنظوره یک شبکه سه‌بعدی متقاطع را تشکیل می‌دهند.

آمین‌های آلیفاتیک، سیکلوالیفاتیک و آروماتیک همگی به‌عنوان سخت‌کننده‌های اپوکسی استفاده می‌شوند که آمین‌های آلیفاتیک بیشترین واکنش را دارند و آمین‌های آروماتیک کمترین واکنش را دارند.

آمین‌های معطر خواص پایانی بسیار خوبی دارند.

بااین‌حال، در سال‌های اخیر نگرانی در مورد اثرات سلامتی آمین‌های آروماتیک منجر به افزایش استفاده از آمین‌های سیکلوآلیفاتیک و آلیفاتیک شده است.

تیول هاردنر

گوگرد موجود در تیول ها به‌آسانی با گروه اپوکسید، حتی در دمای محیط یا زیر محیط، واکنش نشان می‌دهد.

در طی عمل‌آوری، تیول ها توسط یک کاتالیزور پایه یونیزه می‌شوند.

هسته‌دوستی بالای تیول یونیزه شده به گروه اپوکسی، بسیار واکنش نشان می‌دهد.

تیول حلقه اپوکسی را می‌شکند تا یک آنیون تیولات تولید کند.

آنیون تیولات تحت یک واکنش تبادل پروتونی قرار می‌گیرد تا کاتالیزور پایه را بازسازی کند.
رزین اپوکسی از کجا بخریم؟
اگر شما هم جز افرادی هستید که با این ماده کار می‌کنید، وقتی می‌خواهید رزین اپوکسی باکیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید، “رزین اپوکسی از کجا بخریم؟” مهم‌ترین سؤال شماست!

شیمی افسون می‌تواند شمارا برای خرید انواع این ماده یاری نماید. برای تهیه‌ی مواد شیمیایی دلخواهتان با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

شرکت شیمی افسون، ازجمله فروشندگان و واردکنندگان مواد شیمیایی بوده و در حوزه خریدوفروش مواد شیمیایی صنعتی تجربه بالایی دارد. شما می‌توانید جهت تهیه باکیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان بازرگانی شیمی افسون ارتباط برقرار نمایید.
آیا رزین اپوکسی پس از پخت سمی است؟
پخت: هنگامی‌که رزین اپوکسی سخت می‌شود، غیر سمی است. در شکل نهایی خود، اپوکسی برای لمس، راه رفتن و قرار دادن وسایل روی آن بی‌خطر است.

رزین اپوکسی از کجا بخریم؟

شرکت شیمی افسون، ازجمله فروشندگان و واردکنندگان مواد شیمیایی بوده و در حوزه خریدوفروش مواد شیمیایی صنعتی تجربه بالایی دارد. شما می‌توانید جهت تهیه باکیفیت و مناسب این محصول با کارشناسان بازرگانی شیمی افسون ارتباط برقرار نمایید.

آیا رزین اپوکسی سمی است؟

اپوکسی و رزین در صورت بلعیده شدن یا تنفس بخار آن‌ها می‌توانند سمی باشند.

دود اپوکسی چه مدت سمی است؟

ممکن است ده روز، یک ماه یا حتی سال‌ها طول بکشد. بهتر است از در معرض آن قرار نگیرید زیرا واکنش‌های آلرژیک به اپوکسی می‌تواند منجر به تحریک پوست یا مشکلات تنفسی شود.