تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس

طریقه مصرف رنگ اپوکسی

طریقه مصرف رنگ اپوکسی
چکیده این مطلب:

بهترین طریقه مصرف رنگ اپوکسی در کف بتنی روش لایه لایه است. با در نظر گرفتن کاربردهایی که رنگ اپوکسی دارد گاهی استفاده از آن ….

نویسنده: حمید بهرام نژاد منتشر شده در: ۱۹ دی ۱۴۰۱ 59 بازدید

طریقه مصرف رنگ اپوکسی

بهترین طریقه مصرف رنگ اپوکسی در کف بتنی روش لایه لایه است. با در نظر گرفتن کاربردهایی که رنگ اپوکسی دارد گاهی استفاده از آن ساده و گاهی هم ممکن است پیچیده به نظر بیاید. هنگام مصرف رنگ اپوکسی میتوانید آن را با استفاده از قلم مو یا غلتک بر روی هر سطحی که مد نظر دارید، اعمال کنید.

نکته مهم این است که این نوع رنگ زدن هیچ دوام طولانی یا زیبایی خاصی را نخواهد داشت و بهتر است بگوییم برای کاربردهای صنعتی اصلاً مناسب نیست. قبل از اینکه رنگ را بر روی سطوح موردنظر خود بچسبانید حتماً زیرسازی مناسب سطوح را به خوبی انجام دهید. این کار می تواند طول عمر مناسب و همچنین چسبندگی مناسب ایجاد کند.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی

طریقه مصرف رنگ اپوکسی

اموزش زدن رنگ اپوکسی

مرحله یک : تمیز کاری کنید

در طریقه مصرف رنگ اپوکسی اینگونه آمده که بهتر است همان ابتدا کف مورد نظر را به خوبی تمیز کرده و کل سطح را سمباده بکشید تا سطحی کاملاً یک دست داشته باشید. در کف های بتنی نیز به همین روش عمل کرده و کف بتن را تمیز کنید.

مرحله دو : بتونه کاری کنید

در مرحله بعدی از اموزش زدن رنگ اپوکسی این است که تمام سوراخ ها و ترک ها را با بتونه اپوکسی کاملاً پر کنید تا برای مرحله بعدی آماده شود.

مرحله سه : رنگ آستر بزنید

پس از  این که بتونه خشک شد باید کف را رنگ آستر بزنید. برای رنگ آستر باید از رنگ آستر از جنس اپوکسی استفاده کنید. این نوع آستر از ایجاد حباب روی رنگ نهایی جلوگیری می‌کند و باعث ایجاد کفپوشی بسیار قوی‌تر می‌‌شود.

مرحله چهار : رنگ اپوکسی را اعمال کنید

پس از خشک شدن رنگ آستر، رنگ اپوکسی آماده شده را روی کف نقاشی کنید. در این مرحله باید هر گونه ناهمواری بوجود آمده روی کف را از بین ببرید. پس از این که رنگ آمیزی سطح تمام شد اجازه بدهید به مدت 24 ساعت اپوکسی خشک شود. پس از خشک شدن باید دوباره یک لایه دیگر رنگ را روی کف اجرا کنید. این نکته مهم را فراموش نکنید که اگر ترک یا درزی روی لایه اول بوجود آمد، باید بلافاصله آن را ترمیم کنید.

پس حتما قبل از اینکه کل کف را رنگ آمیزی کنید، مرتباً سطوح رنگ شده قبلی را چک کنید تا ترک و درزی روی آن بوجود نیامده باشد. اگر این ترک‌ها بموقع ترمیم نشده و اپوکسی خشک شود، دیگر هیچوقت نمی‌توانید آن ها را ترمیم کنید.

اموزش زدن رنگ اپوکسی پودری

اموزش زدن رنگ اپوکسی پودری

طریقه مصرف رنگ اپوکسی آماده

همان گونه که از نامش پیداست، طربقه مصرف رنگ اپوکسی آماده بسیار آسان است زیرا هاردنر به نسبت مشخص از قبل با آن ترکیب شده است. این رنگ آماده بوده و هیچ خطری ندارد.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی نیمه آماده

اپوکسی به صورت مایع و بی‌خطر است اما برای استفاده از آن باید هاردنر را به مایع اپوکسی اضافه کرد. با توجه به نوع هاردنر، در حین ترکیب کردن دو ماده باید بر اساس دستورالعمل پیش بروید تا اشتباهی رخ ندهد.

طریقه مصرف این رنگ اپوکسی نیمه آماده به این شکل است که ابتدا باید دو جزء را به صورت جدا از هم کاملا هم بزنید. سپس هاردنر، یا جزء B  را با توجه به درصد اختلاطی که روی برچسب آن ها ذکر شده است، به جزء A یا رنگ اضافه کنید و کاملا آن ها را مخلوط کنید.

طریقه مصرف رنگ اپوکسی پودر

برای تشکیل رزین اپوکسی با پودر اپوکسی، باید هاردنر را به پودر اضافه کرده و برای مدت 10 دقیقه هم بزنید. از آنجایی که اپوکسی به صورت پودر است، ذرات آن در هوا پخش شده و بهتر است برای استنشاق نکردن مقدار زیاد گرد و غبار اپوکسی، از ماسک استفاده کنید.

چه رنگ‌هایی با رزین اپوکسی سازگاری دارند؟

رنگ پودری معدنی و رنگ مایع جوهری. هر دو با رزین اپوکسی موافق و سازگار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نه =