تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس

هیدروکسید آلومینیوم ATH

aluminum hydroxide  ATH

کد کالا

ATH

حالت فیزیکی

پودر

فام رنگ

سفید

بسته بندی

25 کیلویی

معرفی هیدروکسید آلومینیوم ATH

هیدروکسید آلومینیوم پودری سفید رنگ، نامحلول در آب و قابل حل در اسیدهای معدنی است که در تولید فرآورده های نسوز، واد ساینده، سرامیک، شیشه، لعاب فلز و رنگ کاربرد دارد. از خصوصیات مهم پودر هیدروکسید آلومینیوم بازدارندگی در برابر آتش است و برای کاهش سرعت انتقال شعله در مواد سوختنی به کار می­رود. این پودر در مش ­بندی ­های مختلف تولید شده و به صورت مناسب و یکنواخت در بسیاری از رزین­ها پراکنده می­شود  و می­تواند به عنوان پرکننده در پلیمرها و کامپوزیت­ها مورد استفاده قرار گیرد. هیدروکسید آلومینیوم (Aluminum Hydroxide) یک ترکیب غیر آلی با فرمول شیمیایی  Al (OH) 3 است که کاربردهای فراوانی خصوصاً در پزشکی دارد. هیدروکسید آلومینیوم در آماده سازی واکسن ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماریها استفاده می شود.

هیدروکسید اکسید آلومینیوم ، AlO(OH) ، و اکسید آلومینیوم یا آلومینا (Al2O3) ترکیبات مرتبطی هستند که در کنار هم اجزای اصلی بوکسیت سنگ معدن آلومینیوم  را تشکیل می دهند.

کاربرد هیدروکسید آلومینیوم ATH

کاربرد آن در سنگ کورین- چسبها- درزگیر- رنگ و روکش ترموپلاستیک- کامپوزیت- صنایع رنگ-

پلی استر تقویت شده- قالبهای تزریقی- ترکیبهای لاستیکی- پلاستیکهای مقاوم- صنعت کابل می باشد.

عمده مصرف هیدروکسید آلومینیوم برای تولید فلز آلومینیوم و همچنین تولید بسیاری از ترکیبات آلومینیوم دار مانند  سدیم آلومینات، سولفات آلومینیوم، کلرید آلومینیوم و … می باشد. در ساخت شیشه، سرامیک، فرآورده های نسوز، آتش خاموش کن ها، تصفیه آب و مواد ساینده استفاده می شود. هیدروکسید آلومینیوم به عنوان پرکننده در پلیمرهایی مانند پلی استرها و رزین های اپوکسی، پلاستیک ها و لاستیک های اسفنجی استفاده می شود. همچنین در صنعت داروسازی به عنوان داروی ضد اسید معده به کار می رود.

هیدروکسید آلومینیوم به عنوان پرکننده ضد حریق برای کاربردهای پلیمری استفاده می شود، زیرا بی رنگ (مانند اکثر پلیمرها) و ارزان قیمت است و دارای خاصیت بازدارنده در برابر آتش می باشد.

این ماده در دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تجزیه می شود و مقدار قابل توجهی گرما را در فرآیند جذب می کند و ایجاد بخار آب علاوه بر رفتار ضد آتش، به عنوان مهار کننده دود در طیف گسترده ای از پلیمرها، به ویژه در پلی استرها، اکریلیک ها، اتیلن وینیل استات، اپوکسی ها، PVC و لاستیک بسیار موثر واقع می شود.

هیدروکسید آلومینیوم کاربرد درمانی، ماده ضدحریق، پیش ماده ترکیبات آلومینیوم، کاربرد در پزشکی دارد.

شرایط نگهداری هیدروکسید آلومینیوم ATH :

بهتر است هیدروکسید آلومینیوم را در مکان خشک و خنک نگهداری کنید. در صورت انبارکردن در کانتینرها تهویه مناسب را فراهم کنید. بهتر است  از ذخیره در نزدیکی گرمای شدید ، منابع اشتعال یا شعله باز خودداری شود. همچنین بهتر است دور از مواد غذایی، اسیدها و بازها و دور از مواد اکسید کننده نگهداری شود. در بهترین حالت، بهتر است این مواد در شرایط خشک و خنک نگهداری شود.

ایمنی

در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ گمانه زنی شد که آلومینیوم به اختلالات عصبی مختلف، از جمله بیماری آلزایمر مربوط است. از آن زمان، مطالعات اپیدمیولوژیک متعدد هیچ ارتباطی بین قرار گرفتن در معرض ترکیباتی حاوی این عنصر مانند هیدروکسیید آلومینیوم چه در محیط یا بلعیده شده و اختلالات عصبی پیدا نکرده اند، اگرچه در این مطالعات به آلومینیوم تزریقی پرداخته نشده است!

اقدامات بهداشتی عمومی:

در هنگام دست زدن به اقدامات احتیاطی معمول باید رعایت شود

پودر محصول بهتر است از نوشیدنی و مواد غذایی دور باشید.

بهتر است لباس­های کار که مقدار قابل توجهی گرد و غبار را به خود جذب کرده اند، مرتب شست و شو شوند.

استفاده از عینک ایمنی دارای محافظ یا شیلد، جهت کار روزانه با پودر هیدروکسید آلومینیوم (ATH) توصیه می­شود. در صورت تماس غبار غلیظ با چشم، بهتر است چشم­ها به مدت حداقل 5 دقیقه با آب سرد شسته شود.

از دستکش­های مقاوم در برابر نفوذ پودر استفاده شود. در صورت تماس طولانی مدت دست با پودر به جهت جلوگیری از آسیب­های پوستی و انواع حساسیت­ها، بهتر است دست­ها را در پایان کار روزانه بشویید.

تولید و جمع شدن گرد و غبار را به حداقل برسانید. بعد از دست زدن دست­ها را بشویید. پودرهای خشک می توانند الکتریسیته ساکن ایجاد کنند، هنگام استفاده از خوردن ، نوشیدن ، سیگار کشیدن خودداری کنید. مواد اگر در محیط آزمایشگاهی هستید از تهویه مناسب استفاده کنید.

بسته بندی هیدروکسید آلومینیوم ATH

25 کیلویی

ویژگی های هیدروکسید آلومینیوم ATH

درصد (OH3): 6/99 %

درصد سفیدی: 96-93 %

میانگین سایز میکرون: 5± 30

وزن مخصوص: 42/2

PH: 9-10

دمای تخریب: 220 درجه سانتی گراد

غیرقابل اشتعال

ATH2دیتاشیت

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “هیدروکسید آلومینیوم ATH”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *