تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

هیدروکسید آلومینیوم ATH

(1 بررسی مشتری)

ریال0

aluminum hydroxide  ATH

کد کالا

ATH

حالت فیزیکی

پودر

فام رنگ

سفید

بسته بندی

25 کیلویی

شناسه محصول: ATH دسته:

خرید و استعلام قیمت هیدروکسید آلومینیوم ATH

هیدروکسید آلومینیوم چیست؟

هیدروکسید آلومینیوم یک ترکیب شیمیایی است که شامل یک اتم آلومینیوم و سه گروه هیدروکسیل (OH) است. هیدروکسید آلومینیوم به صورت پودر سفید و در طبیعت به صورت معدن بوکسیت (bauxite) یافت می‌شود.

هیدروکسید آلومینیوم خواصی مانند مقاومت در برابر حرارت، خاصیت ضداسیدی، خاصیت ضدآب و ضدشعله ور بودن دارد. به دلیل این خواص، در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می‌شود. به عنوان مثال، هیدروکسید آلومینیوم به عنوان یک تاخیرانداز آتش در مصارف ساختمانی و مصرفی استفاده می‌شود. این ماده به دلیل خاصیت جذب حرارت و آب، می‌تواند به طور موثر حرارت را کنترل کند و در تأخیر و پیشگیری از انتشار آتش در محیط کمک کند.

هیدروکسید آلومینیوم همچنین در صنعت ساختمان‌سازی، صنعت شیشه‌سازی، تولید پلاستیک، مواد شیمیایی، صنعت لاستیک، صنایع الکترونیک و غیره به عنوان ماده پرکننده، مواد ضدآب، کاتالیست، عامل ضداکسیدان و در صنعت سلولزی کاغذ استفاده می‌شود.

استفاده از هیدروکسید آلومینیوم در موارد مذکور نیازمند رعایت اصول ایمنی و دستورالعمل‌های مربوطه است. همچنین، برای استفاده بهینه از خواص آن، به تناسب مناسب با محیط و نیازهای مورد استفاده باید توجه کرد.

هدروکسید آلومینیوم

هدروکسید آلومینیوم

خواص هیدروکسید آلومینیوم (فروش تاخیر انداز آتش ath)

هیدروکسید آلومینیوم خالص دارای فرم پودر حجیم سفید رنگ یا گرانول با چگالی نزدیک به 2.42 گرم در میلی لیتر است. هیدروکسید آلومینیوم در  آب حل نمی شود ، بلکه فقط در بازها و اسیدها حل می شود. می توانید انتظار داشته باشید که آلومینیوم هیدروکسید به عنوان یک ماده آمفوتریک در آب عمل کند.

اگر یک باز قوی وجود داشته باشد، آلومینیوم هیدروکسید به عنوان یک اسید عمل می کند. و اگر اسید قوی وجود داشته باشد، به عنوان یک باز قوی عمل می کند.

هیدروکسید آلومینیوم باید با احتیاط رفتار شود زیرا قرار گرفتن در معرض آن می تواند باعث تحریک شود. با این حال، تنها صدمات جزئی و باقیمانده وجود خواهد داشت. در مورد قابلیت اشتعال، آلومینیوم هیدروکسید قابل اشتعال نیست و نمی سوزد. علاوه بر این، آلومینیوم هیدروکسید واکنش پذیر نیست، بنابراین، در هر دو شرایط آتش و آب پایدار است.

 • این ماده پودر سفید رنگ با اندازه ذرات از 3 تا 100 میکرون است.
 • بی بو و غیر قابل اشتعال است.
 • PH قلیایی دارد و قبل از رسیدن
 • دانسیته (گرم بر سانتیمتر مکعب): 42/2
 • قبل از رسیدن به نقطه ذوب از بین می رود.
 • در آب نامحلول و در اسید محلول است.
 • وزن مولکولی: 78 گرم بر مول
 • تا دمای 180 درجه سانتی‌گراد پایدار است.

قیمت هیدروکسید آلومینیوم

خرید هیدروکسید آلومنیوم:

شیمی افسون به‌عنوان یکی از تأمین‌کنندگان محصولات شیمیایی کشور، طیف گسترده‌ای از مواد شیمیایی را از برندهای معتبر در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت هیدروکسید آلومینیوم می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید. جهت اطلاع از نحوه‌ی فروش هیدروکسید آلومینیوم با کارشناسان ما در شیمی افسون تماس بگیرید.

هدروکسید آلومینیوم پودری

هدروکسید آلومینیوم پودری

بهترین قیمت هیدروکسید آلومینیوم از شیمی افسون

طبق مطالعات میدانی به‌عمل‌آمده، کشورمان بیش از 20 میلیون تن معدن خاک بوکسیت قابل‌برداشت دارد که عمدتاً در محدوده شمال شرق واقع‌شده است. غیرازاین پژوهش‌هایی جهت اکتشاف معادن در مرکز و جنوب غربی کشور انجام‌شده است. میزان تولید هیدروکسید آلومینیوم در سال در جهان حدود 100 میلیون تن در سال است که بیش از 90 درصد آن صرف تولید اکسید آلومینیوم می‌شود.

بخش مهمی از این تولید اکسید آلومینیوم نیز صرف استخراج فلز آلومینیوم می‌شود. 10 درصد از آلومینیوم هیدروکسید نیز صرف مصارف شیمیایی و کاربردهای ضد حریق می‌شود.

شیمی افسون (تولید کننده هیدروکسید آلومینیوم) با تهیه پودر هیدروکسید آلومینیوم با خلوص بالا و به‌صورت کاملاً خشک و ریزدانه، افتخار دارد که بخش مهمی از نیاز صنایع شیمیایی و … را برآورده سازد.

کاربرد فروش هیدروکسید آلومینیوم

فروش تاخیرانداز اتش

فروش تاخیرانداز اتش

 

هیدروکسید آلومینیوم کاربردهای زیادی دارد. برخی از مردم معتقدند که این استفاده ها واقعا بی پایان هستند. فقط برای نشان دادن گستردگی کاربردها، می توان گفت که آلومینیوم هیدروکسید به عنوان ماده رنگی، تصفیه کننده  آب، ماده تشکیل دهنده لوازم آرایشی و حتی به عنوان عنصری برای فرآیندهای عکاسی استفاده می شود.

در سرامیک و ساخت و ساز نیز کاربردهایی از ویژگی های جزئی وجود دارد. اما مهم ترین زمینه ای که در آن از آلومینیوم هیدروکسید استفاده می شود، پزشکی است.

فروش هیدروکسید آلومینیوم برای تولید فلز آلومینیوم و همچنین تولید بسیاری از ترکیبات آلومینیوم‌دار مانند سدیم آلومینات، سولفات آلومینیوم، کلرید آلومینیوم و … هست. در ساخت شیشه، سرامیک، فرآورده‌های نسوز، آتش‌خاموش‌کن‌ها، تصفیه آب و مواد ساینده استفاده می‌شود.

خرید هیدروکسید آلومینیوم به‌عنوان پرکننده در پلیمرهایی مانند رزین پلی‌ استر ها و رزین‌ اپوکسی، پلاستیک‌ها و لاستیک‌های اسفنجی استفاده می‌شود. همچنین در صنعت داروسازی به‌عنوان داروی ضد اسید معده به کار می‌رود.

خرید هیدروکسید آلومینیوم و ترکیبات مشابه آن کاربردهای گسترده‌ای را در صنعت، بهداشت و داروسازی دارند. درزمینهٔ تصفیه آب سولفات آلومینیوم Al2(SO4)3 یا آلوم (معمولاً سولفات پتاسیم آلومینیوم KAl(SO4)2) با هیدروکسید کلسیم Ca(OH)2 در یک مخزن آب به‌منظور خالص‌سازی آب مخلوط می‌شود. واکنش این ترکیبات با یکدیگر سبب پیدایش رسوبات ژلاتینی آلومینیوم می‌شود.

در هنگامی‌که رسوبات ته‌نشین می‌شوند، ذرات معلق، آلودگی‌ها و باکتری‌های موجود در آب آلوده جذب ترکیبات آن می‌شوند. رسوب آلومینیوم هیدروکسید بعداً به‌وسیله پالایه‌های ویژه‌های از آب جدا می‌شوند. توانایی آلومینیوم هیدروکسید در جذب عناصر گویای کاربردهای دیگر آن در برخی از فرایندهای شیمایی است، برای مثال استفاده از آن به‌عنوان فیلتر، جابجایی ین و در کروماتوگرافی.

کاربرد در داروسازی

تولید هدروکسید آلومینیوم

تولید هدروکسید آلومینیوم

با توجه به اینکه هیدروکسید آلومینیوم قادر است اسیدها را خنثی کند، به عنوان یک آنتی اسید طبیعی عمل می کند. هیدروکسید آلومینیوم همچنین دارای خاصیت بسیار مفیدی است زیرا سیستم ایمنی بدن انسان را تحریک می کند. علاوه بر این، واکسن‌های مختلفی از جمله واکسن‌هایی که برای درمان هپاتیت B، هپاتیت A و کزاز استفاده می‌شوند، با استفاده از آلومینیوم هیدروکسیدتهیه می‌شوند.

همچنین می توان از آن برای درمان بیماران کلیوی که به دلیل نارسایی کلیه دارای سطح بالایی از فسفات در خون هستند استفاده کرد. این ویژگی مفید به دلیل توانایی آلومینیوم هیدروکسید برای اتصال با فسفات ها وجود دارد. پس از اتصال با آلومینیوم هیدروکسید ، فسفات ها به راحتی از بدن انسان خارج می شوند.

کاربرد در صنایع رنگ

فروش هیدروکسید آلومینیوم همچنین به‌عنوان تثبیت‌کننده رنگ نیز استفاده می‌شود. در اکثر موارد، ترکیبات روی فیبر که برای رنگ شدن قرار داده‌شده است رسوب می‌کنند. مواد بعداً در حوض رنگ شناور می‌شوند. رنگ محصول نهایی نیز بستگی به ترکیب رنگ و تثبیت‌کننده استفاده‌شده در فرایند خواهد داشت.

فرایند مشابه ای نیز در تولید رنگ‌دانه‌های رنگ‌کاری استفاده می‌شود. رنگ اعمال‌شده همراه با آلومینیوم هیدروکسید رسوب‌کرده و ترکیبات غیرقابل‌حل شکل‌گرفته نیز بعدازآن فیلتر می‌شوند.

کاربرد خرید هیدروکسید آلومینیوم در محصولات بهداشتی

کاربردهای مختلفی برای هیدروکسید آلومینیوم در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد. آلومینیوم هیدروکسید بیشتر برای تولید رژ لب، لوازم آرایش و سایر محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود. در آنجا استفاده می شود زیرا کاملاً پایدار است و برای افراد غیر سمی است.

گاهی اوقات تولید کنندگان لوازم آرایشی آلومینیوم هیدروکسید نیز از هیدروکسید آلومینیوم برای تولید پاک کننده های پوست، محصولات ضد آفتاب، لوسیون های بدن و مرطوب کننده ها استفاده می کنند.

محصولات مراقبت شخصی، به عنوان مثال، شامپو، خمیر دندان، دئودورانت و بسیاری دیگر نیز شامل استفاده از آلومینیوم هیدروکسید هستند. گاهی اوقات از هیدروکسید آلومینیوم نیز برای محافظت از پوست انسان استفاده می شود.

کاربرد صنعتی

بتن بدون هیدروکسید آلومینیوم تولید نمی شود. در مرحله تولید بتن، آلومینیوم هیدروکسید به سیمان اضافه می شود. همچنین بسیار مفید است زیرا سیمان با افزودن آلومینیوم هیدروکسید در صورت قرار گرفتن در معرض گرما به سرعت خشک می شود. سرامیک و شیشه برای مصارف صنعتی و خانگی با استفاده از هیدروکسید آلومینیوم تولید می شود.

مفیدترین ویژگی آلومینیوم هیدروکسید هنگامی که به شیشه اضافه می شود این است که شیشه را در برابر حرارت مقاوم می کند. این امکان وجود دارد، زیرا همانطور که قبلا ذکر شد، هیدروکسید آلومینیوم قابل اشتعال نیست و نقطه ذوب بالایی دارد. به نظر می رسد که هیدروکسید آلومینیوم همراه با پلیمرها یک ضد حریق بسیار خوب است.

فراموش نکنید که هیدروکسید آلومینیوم در آب حل نمی شود. به همین دلیل می توان آن را با افزودن آن در منسوجات به کار برد تا لباس های ضد آب تولید شود. علاوه بر این، هنگامی که نیاز به چسباندن رنگ های رنگ های گیاهی به پارچه باشد، آلومینیوم هیدروکسید نیز بسیار مفید خواهد بود. در این مورد از آلومینیوم هیدروکسید به عنوان ماده خشک کننده استفاده می شود.

در مواردی که پارچه ها در برابر رنگ مقاوم هستند از هر رنگی استفاده می شود. در چنین شرایطی، یک ماده رنگدانه اجازه می دهد تا پارچه توسط رنگ نفوذ کند. نمونه دیگری از استفاده از هیدروکسید آلومینیوم زمانی است که از آن برای مقاوم کردن برخی از رنگ ها در برابر آتش استفاده می شود.

سایر زمینه های کاربردی

با توجه به اینکه چگونه هیدروکسید آلومینیوم به طور فعال در زمینه های مختلف استفاده می شود، نمی توانیم سایر زمینه های کاربرد آن را حذف کنیم. جدا از آنچه در بالا ذکر کردیم، آلومینیوم هیدروکسید و همچنین هر ترکیب آلومینیوم دیگری برای تصفیه آب به منظور حذف ذرات و انواع ناخالصی ها استفاده می شود.

در ساخت جوهرها، هیدروکسید آلومینیوم به عنوان یک تقویت کننده و نگهدارنده عمل می کند. هیدروکسید آلومینیوم همچنین می تواند به عنوان کروماتوگرافی در آزمایشگاه ها به منظور جداسازی مواد شیمیایی به ترکیبات مختلف استفاده شود.

داروی هیدروکسید آلومینیوم

هیدروکسید آلومینیوم‌ دارویی است که در مدیریت و درمان سوءهاضمه اسیدی استفاده می‌شود. این دارو در گروه داروهای ضد اسید قرار دارد.

فروش هیدروکسید آلومینیوم اغلب به‌صورت خوراکی برای تسکین موقت سوزش سر دل یا رفلکس معده به مری تجویز می‌شود. ممکن است به‌صورت موضعی، موقت، برای محافظت و تسکین پوست خراشیده و ساییده، زخم‌ها و سوختگی‌های جزئی و تحریکات پوستی ناشی از اصطکاک و مالش استفاده شود. بیماران همچنین ممکن است آن را برای درمان موکوزیت دهانی ناشی از شیمی‌درمانی به شکل دهان‌شویه دریافت کنند.

علاوه بر این، به دلیل توانایی آن در افزایش فاگوسیتوز و تحریک پاسخ‌های ایمنی، برای استفاده به‌عنوان یک کمکی در واکسن‌های متعدد تأییدشده است. به‌عنوان یک اتصال‌دهنده فسفات در بیماران مبتلابه بیماری مزمن کلیوی عمل می‌کند. بااین‌حال، استفاده از آن در این روش به دلیل خطر عوارض جانبی نادر است. معمولاً، آلومینیوم هیدروکسید خوراکی یک فرمول مایع از هر دو هیدروکسید آلومینیوم و منیزیم است.

مکانیسم عمل

هیدروکسید آلومینیوم al(oh)3 در معده به al3+ و oh- تجزیه می‌شود. سپس گروه‌های هیدروکسید آزادشده به پروتون‌های آزاد متصل می‌شوند و درنهایت آب و نمک‌های آلومینیوم نامحلول، عمدتاً al(cl)3 در معده تولید می‌کنند. اتصال پروتون باعث افزایش ph کلی معده می‌شود، یعنی اسیدی کمتری دارد و علائم سوءهاضمه را کاهش می‌دهد. نمک آلومینیوم تولیدشده عمدتاً از طریق مدفوع دفع می‌شود و کمتر از 1٪ از آلومینیوم موجود زیستی در دستگاه گوارش جذب می‌شود.

آلومینیوم در یک حالت ثابت در بدن وجود دارد، بنابراین بدن افزایش گذرا در جذب آلومینیوم از استفاده به‌عنوان یک آنتی‌اسید با افزایش معادل در دفع ادراری آلومینیوم اصلاح‌نشده مدیریت می‌کند. بااین‌حال، نقطه تنظیم آن حالت پایدار ممکن است با افزایش مصرف طولانی‌مدت آلومینیوم افزایش یابد، بنابراین درمان با هیدروکسید آلومینیوم نباید به‌عنوان یک‌راه حل طولانی‌مدت برای بیماران مبتلابه سوءهاضمه اسیدی در نظر گرفته شود.

علاوه بر این، بیماران مبتلابه بیماری مزمن کلیه ممکن است نتوانند آلومینیوم افزایش‌یافته را دفع کنند و بنابراین باید به‌دقت موردتوجه قرار گیرند. هیدروکسید آلومینیوم موضعی یک‌لایه اسیدی و آب‌دوست بر روی ناحیه تحریک ایجاد می‌کند که به‌عنوان یک سد محافظ برای جلوگیری از عفونت و جلوگیری از رشد باکتری در داخل زخم عمل می‌کند.

مدیریت

خرید هیدروکسید آلومینیوم هنگامی‌که به‌عنوان یک آنتی‌اسید استفاده می‌شود باید به‌صورت خوراکی تحویل داده شود. سوسپانسیون هیدروکسید آلومینیوم را قبل از استفاده به‌خوبی تکان دهید. باید 5 تا 6 بار در روز بعد از غذا و قبل از خواب مصرف شود که از 3.84 گرم در 24 ساعت تجاوز نکند. بیمار باید دوز را با مصرف آب دنبال کند.

روش تولید هیدروکسید آلومینیوم

در محلول آلومینیوم سولفات، محلول قلیایی به همزن اضافه می‌شود و سپس رسوب‌ها شسته، فیلتر شده و در دمای پایین خشک می‌شوند. در فرایند آماده‌سازی، غلظت محلول، دما، کنترل دمای واکنش و دمای خشک بر کیفیت محصولات اثر می‌گذارد.

سولفات آلومینیم و خاکستر آلومینیوم برای تولید سولفات آلومینیوم مورداستفاده قرار گرفت و سپس با بی‌کربنات آمونیوم تجزیه شد تا هیدروکسید آلومینیوم تولید شود. یا محلول آلومینات سدیم و محلول آلومینیوم سولفات به pH6.5 خنثی می‌شوند و هیدروکسید آلومینیوم رسوب می‌شود. پس از شستشو و فيلتراسيون فشار، در دماي 70 تا 80 درجه سانتی‌گراد خشك می‌شود و سپس براي توليد هيدروكسيد آلومينيم خرد می‌شود. فرمول واکنش آن:

آب‌اکسیژنی دارای

 • تحت شرایط 40 تا 60 درجه سانتی‌گراد، pH> 12، محلول آبیاری آلومینات سدیم به دی‌اکسید کربن تزریق می‌شود و محلول آبیاری آلومینات سدیم در دمای معمولی اضافه نمی‌شود و به دمای طبیعی اضافه نمی‌شود.
 • آل (OC2H5) 3 و 1٪ ~ 20٪ اتانول امین NH2C2H4OH همگام‌سازی و هیدرولیز شدن در 20 ~ 60 درجه سانتی‌گراد و ژل برای چند ماه درمان می‌شود.

سه هیدروکسید بایتی دارای:

 • دمیدن دی‌اکسید در محلول آلومینات سدیم آبی در دمای اتاق.
 • آمالگام آلومینیوم در دمای طبیعی هیدرولیز شد.
 • Al (OC2H5) 3 زیر هیدرولیز شده است.
 • روش خنثی کردن محلول کلرید آلومینیوم با هیدروکسید قلیایی یا آمونیاک.
 • یک بوکسیت آب با درمان هیدروترمال از هیدروکسید آلومینیوم در 150 تا 300 درجه سانتی‌گراد در محلول هیدروکسید آلومینیومی یا محلول آبیاری آلیاژی و با آمونیاک آلومینیوم با آب جوش اکسید می‌شود. مساحت پایدار بوکسیت 275 تا 425 درجه و فشار بخارآب بالاتر از 140 آمپر است (1tm = 98.066kPa). گزارش‌شده است که بوکسيت با استفاده از روش هيدروترمال هيدروکسيد آلومينيم و درمان هيدروترمال آلومينا و اکسيد آلومينا تولیدشده توسط خلأ شيميايي بوکسيت به دست می‌آید.

به‌طور خلاصه؛ تولید آلومینیوم هیدروکسید و آلومینا بر پایه فرآیند بایر (Bayer Process) انجام می‌گیرد. در این فرآیند ابتدا بوکسیت در کاستیک سودا حل می‌شود. با استفاده از رسوب‌گذاری و فیلتراسیون باقی‌مانده‌های حل شدن از یکدیگر جدا می‌شوند. آلومینیوم هیدروکسید فیلتر و سپس در دمای حدود 1000 درجه سانتی‌گراد کلسینه می‌شود. فرآیند کلسیناسیون برای حذف آب‌های اضافی انجام می‌شود.

محصول به‌دست‌آمده از این فرآیند پودر سفید آلومیناست. فرآیند بایر در کل انرژِی زیادی لازم دارد و تلاش‌های بسیاری در این زمینه صورت گرفته است.

خرید هدروکسید آلومینیوم

خرید هدروکسید آلومینیوم

هیدروکسید آلومینیوم در واکسن

فروش هیدروکسید آلومینیوم رایج‌ترین ماده شیمیایی است که به‌عنوان کمکی در ساخت واکسن‌ها استفاده می‌شود. باوجود استفاده گسترده از آن، به‌طور شگفت‌انگیزی، مکانیسم چگونگی اعمال ادجوانت های مبتنی بر آلومینیوم هیدروکسید هنوز به‌طور کامل شناخته‌نشده است. توضیحات فعلی برای نحوه عملکرد کمکی‌های مبتنی بر آلومینیوم هیدروکسید شامل اثر مخزن، اثر فاگوسیتیک و فعال شدن مسیر nlrp3 پیش التهابی است.

این‌ها درمجموع پاسخ‌های ایمنی ذاتی و اکتسابی را گالوانیزه می‌کنند و سیستم مکمل را فعال می‌کنند. عواملی که تأثیر عمیقی بر پاسخ‌های برانگیخته‌شده توسط کاربردهای ادجوانت مبتنی بر آلومینیوم هیدروکسید دارند عبارت‌اند از سرعت جذب، قدرت جذب، اندازه و یکنواختی ذرات هیدروکسید آلومینیوم، دوز ادجوانت و ماهیت آنتی‌ژن‌ها. اگرچه واکسن‌های حاوی ادجوانت های مبتنی بر هیدروکسید آلومینیوم مفید هستند، اما گاهی اوقات باعث ایجاد واکنش‌های نامطلوب می‌شوند.

علاوه بر این، این واکسن‌ها را نمی‌توان به‌صورت منجمد نگهداری کرد. تا همین اواخر، ادجوانت های مبتنی بر ATH به‌عنوان ترجیحاً پاسخ‌های ایمنی نوع th2 شناخته‌شده بودند. بااین‌حال، نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که بسته به مسیر واکسیناسیون، ادجوانت‌های مبتنی بر آلومینیوم هیدروکسید می‌توانند پاسخ‌های سلولی th1 و th2 را افزایش دهند. پیشرفت‌ها در زیست‌شناسی سیستم‌ها راه‌های جدیدی را برای مطالعه مکانیسم‌های کمکی مبتنی بر هیدروکسید آلومینیوم بازکرده است.

این‌ها به مقیاس بندی مرزهای جدید در تحقیقات کمکی مبتنی بر ATH کمک می‌کنند که شامل بهبود فرمول‌بندی، استفاده از نانو ذرات هیدروکسید آلومینیوم و توسعه ادجوانت‌های کامپوزیتی است.

به‌عنوان یک کمکی در واکسن‌ها، آلومینیوم هیدروکسید برای افزایش فاگوسیتوز ماکروفاژها، احتمالاً از طریق تنظیم مثبت nlrp3-inflammasome و افزایش جذب آنتی‌ژن موردنظر شناخته‌شده است. علاوه بر این، آن را تسهیل می‌کند که به‌عنوان اثر مخزن شناخته می‌شود، به‌موجب آن آنتی‌ژن‌ها روی مولکول و اطراف آن جمع می‌شوند که به جلوگیری از تخریب آن‌ها در بدن کمک می‌کند.

عوارض هیدروکسید آلومینیوم

عوارض جانبی رایج یا مشکلات سلامتی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسیدیته برگشتی
 • مسمومیت با آلومینیوم
 • فسفات خون پایین (هیپوفسفاتمی)

طعم گچی

 • یبوست (این می‌تواند منجر به هموروئید یا انسداد روده شود)
 • نهفتگی مدفوع
 • گرفتگی معده
 • سندرم شیر قلیایی
 • نرم شدن استخوان‌ها

*عوارض جانبی جدی هیدروکسید آلومینیوم عبارت‌اند از:

 • مدفوع سیاه/قیری
 • تغییرات ذهنی/خلقتی (به‌عنوان‌مثال، گیجی، خواب عمیق)
 • درد همراه با ادرار
 • درد معده / شکم
 • استفراغی که شبیه تفاله قهوه است.

این مطالب حاوی تمام عوارض جانبی احتمالی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی باید با پزشک خود مشورت کنید.

 • مسمومیت

تشنج، نرمی استخوان و انسفالوپاتی از اثرات مهمیِ که در مصرف این ماده ثبت‌شده است. قبل از تجویز هیدروکسید آلومینیوم باید از بیماران تست گرفته شود که در مصرف این ماده دچار مشکل نشوند، زیرا این نتایج ارتباط زیادی با استفاده از ATH به‌عنوان یک اتصال‌دهنده فسفات در بیماران تحت دیالیز دارد. بیشتر گزارش‌های انسفالوپاتی و استئومالاسی از دوره‌ای صادرشده است که استانداردهای تصفیه آب برای دیالیز به‌اندازه الآن قوی نبوده و احتمالاً رابطه آلومینیوم خوراکی با مسمومیت را مخدوش کرده است.

برگشت سمیت آلومینیوم هیدروکسید با قطع دارو اتفاق می‌افتد. واکسن‌های کمکی آلومینیوم هیدروکسید هیچ اثری سمی نشان نداده‌اند، در درجه اول به دلیل غلظت کم مرتبط با هر دو کاربرد. تشنج، استئومالاسی و آنسفالوپاتی از اثرات سمی هیدروکسید آلومینیوم به‌خوبی مستند شده است. قبل از تجویز آلومینیوم هیدروکسید باید از بیماران در مورد هرگونه مشکل کلیوی پرسید، زیرا این نتایج با استفاده از هیدروکسیدهای آلومینیوم به‌عنوان یک اتصال‌دهنده فسفات در بیماران دیالیز ارتباط قوی دارد.

به‌اندازه حال حاضر قوی نیستند، احتمالاً رابطه آلومینیوم خوراکی با سمیت را مخدوش می‌کند. معکوس شدن سمیت هیدروکسید آلومینیوم با قطع دارو رخ می‌دهد. واکسن‌های موضعی ATH و ادجوانت آلومینیوم هیدروکسید هیچ‌گونه اثرات سمی ایجاد نمی‌کنند، در درجه اول به دلیل غلظت کم مرتبط با هر دو کاربرد.

بسته بندی خرید هیدروکسید آلومینیوم ATH

25 کیلویی

ATH2دیتاشیت

1 دیدگاه برای هیدروکسید آلومینیوم ATH

 1. nazanin akbari

  قیمت؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =