تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس

پودر سیلیس

silica

کد کالا

silica

حالت فیزیکی

پودر

فام رنگ

سفید

خرید پودر سیلیس یک شکل دانه ای، شیشه ای و متخلخل از دی اکسید سیلیکون است که به صورت مصنوعی از سیلیکات سدیم ساخته شده است. سیلیکاژل سخت و سخت است. جامدتر از ژل های خانگی معمولی مانند ژلاتین یا آگار است. این یک ماده معدنی طبیعی است که به صورت دانه ای یا دانه ای خالص و پردازش می شود.

پودر سیلیکون (Microsilica یا Silica Fume) یا پودر سیلیس میکرونیزه محصول جانبی ذوب آلیاژ فروسیلیس یا سیلیکون صنعتی است که توسط بخار سیلیکونی خارج‌شده از دودکش اکسید و خنک می‌شود. پودر سیلیکون یکی از بهترین عملکردها در بین تمام مواد افزودنی و همچنین گران‌ترین افزودنی است. عموماً فقط در بتن‌های با مقاومت و دوام بالا استفاده می‌شود.

سیلیس پودری

سیلیس پودری

سنگ سیلیس یکی از پرمصرف‌ترین سنگ‌هایی است که در طبیعت وجود دارد، این سنگ از ترکیب سیلیکون و اکسیژن تشکیل‌شده است که برای استفاده از این محصول باید آن را پودر کرد. سیلیس کریستالی که به آن کوارتز نیز گفته می‌شود، یک کانی رایج است. در خاک، ماسه، گرانیت، بتن، سنگ و بسیاری از مواد دیگر یافت می‌شود. برش، خرد کردن، آسیاب کردن و سوراخ کردن این مواد گردوغبار زیادی ایجاد می‌کند که حاوی ذرات ریز سیلیس کریستالی است.

سیلیس کریستالی

سیلیس کریستالی

کاربرد خرید پودر سیلیس خالص

ازآنجاکه سنگ سیلیس دارای کاربردهای زیادی است، به طبع نوع پودر silica که نمونه‌ای از محصول فرآوری آن است نیز در صنایع گوناگون کاربرد دارد. نمونه‌ای از مصارف آن شامل صنعت ریخته‌گری، سرامیک‌سازی، پلاستیک، تصفیه کدورت آب، فیلتراسیون شنی و … می‌شود. شاید جالب‌ترین کاربرد خرید پودر سیلیس خالص، در حوزه ساخت وسایل ورزشی باشد. در این زمینه برای افزایش جذابیت و زیبایی از پودر سیلیس میکرونیزه رنگی استفاده می‌کنند.

چون مقاومت این ماده بالاست؛ برای ساخت وسایل و بناهایی که نیاز به مقاومت دارد از آن استفاده می‌کنند. یکی از مصارف مهم آن در صنعت ساختمان‌سازی است. خرید پودر سیلیس میکرونیزه برای بتن، یک نمونه از کاربردهای مهم آن است که موجب افزایش مقاومت سازه شما می‌شود. البته لازم به ذکر است که هرچقدر میزان خلوص سیلیس بیشتر باشد، محصول نهایی شما دارای دوام و ماندگاری بیشتری است.

قیمت پودر سیلیس میکرونیزه

در نرخ‌گذاری و تعیین قیمت پودر سیلیس میکرونیزه عوامل متعددی تأثیرگذار می‌باشند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به درجه خلوص اشاره نمود. هر چه مقدار ناخالصی‌ها در ساختار این کانی‌ها بیشتر باشد، قطعاً قیمت پودر سیلیس میکرونیزه نیز ارزان‌تر خواهد بود. علاوه به راین، اندازه این ذرات نیز می‌تواند بر قیمت نهایی آن‌ها مؤثر باشد. برای استعلام قیمت پودر سیلیس می‌توانید با کارشناسان ما در شیمی افسون تماس بگیرید.

خرید پودر سیلیس میکرونیزه از شیمی افسون

پیرامون اینکه پودر سیلیس از کجا بخریم باید بدانیم که در میزان راندمان و کارایی بسترهای پودر سیلیس میکرونیزه موارد متعددی از قبیل اندازه ذرات و همچنین درجه خلوص آن‌ها تأثیرگذار می‌باشند. به همین دلیل لازم است متناسب با نوع کاربرد موردنظر، گزینه‌های مناسب را انتخاب و خریداری نمایید. برای خرید پودر سیلیس میکرونیزه، کارشناسان شیمی افسون مشاوره رایگان قبل از خرید به شما ارائه داده و سیلیکا با بالاترین درجه خلوص و کیفیت را برای فروش ارائه می‌دهند

انواع پودر سیلیس

این نوع سنگ سخت از رایج‌ترین مواد روی زمین است که در انواع گوناگون وجود دارند. سیلیکا در حوزه‌های صنعتی، مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود. مواد خام کوارتز برای تولید شیشه‌های مات، مصنوعی و روشن و همچنین برای تولید سرامیک مصرف می‌شوند. سیلیس در طبیعت به سه شکل زیر وجود دارد.

سیلیس دانه شکری

سیلیس دانه شکری

  • کوارتز: این نوع یکی از پلی مورف های سیلیس است و در درجه حرارت معمولی و فشار به دلیل داشتن سختی زیاد پایدار هست. بیشترین نوع silica در طبیعت از این نوع کانی هست.
  • ماسه‌سنگ: ماسه سیلیسی نوعی از کوارتز رسوبی هست که به‌صورت طبیعی خردشده است. این دانه‌ها به‌وسیله ذرات رس، آهک، اکسید آهن یا بقیه مواد به یکدیگر چسبیده شده‌اند.
  • فلینت: این نوع تشکیل‌شده از کوارتز، کربنات کلسیم، آب و مواد آلی است و رنگ آن به‌صورت قهوه‌ای روشن، سیاه یا خاکستری هست. این نوع از حل شدن اسکلت سیلیسی جانوران اسفنجی در آب دریاها و ته‌نشین شدن در بستر دریا به وجود می‌آید.

کاربرد پودر سیلیس و سیلیس شکری

سیلیس رایج‌ترین ماده معدنی روی زمین است. جزء ماسه و کوارتز است. تولیدکنندگان سیلیس طبیعی را به‌صورت پودر یا ذرات کوچک درمی‌آورند.

برخی از کارخانه‌ها نیز سیلیس مصنوعی تولید می‌کنند، اما همه‌ی آن از شن و ماسه سیلیس می‌آید. خرید پودر سیلیس طبیعی یا مصنوعی (سیلیس دانه شکری) در محصولات غیر غذایی رایج است.

سیلیس شکری

سیلیس شکری

میکرودیاتوم ها چربی‌های تک‌سلولی هستند که پوسته سختی را حفظ می‌کنند و همچنین حاوی سیلیس هستند. آن‌ها در بسترهای آب‌نمک و شیرین یافت می‌شوند. به این نوع سیلیس، سیلیس آمورف نیز می‌گویند و معمولاً پس از آسیاب شدن به‌صورت ذرات یا پودر ریز استفاده می‌شود. دی‌اکسید سیلیکون دیاتومیت را می‌توان در مواد غذایی یا سایر محصولات استفاده کرد.

پودر کوارتز یا پودر شیشه زمانی تولید می‌شود که ماسه سیلیس تا دمای شدید گرم شده و حل شود. وقتی توسط صنعتگران قالب‌گیری می‌شود و خنک می‌شود، مواد به شیشه تبدیل می‌شوند.

رنگ‌ها، پلاستیک‌ها، چسب PVC و پوشش‌های مقاوم در برابر خوردگی همگی حاوی پودر سیلیکون هستند. در این محصولات از سیلیس به‌عنوان قوام دهنده یا سخت‌کننده استفاده می‌شود.

برخی از شوینده‌ها و مواد شوینده نیز حاوی پودر سیلیکون هستند.

از این ماده معدنی دانه‌ای می‌توان برای مالش سطوح استفاده کرد.

شوینده سیلیسی را می‌توان برای تمیز کردن لباس‌ها، ظروف غذاخوری یا به‌عنوان یک ماده در پودر لباسشویی استفاده کرد.

برخی از تولیدکنندگان خمیردندان نیز از دیاتومیت به‌عنوان یک ماده اصطکاک استفاده می‌کنند.

لوازم‌آرایشی سیلیس حاوی پودر شفاف ابریشمی است که چربی پوست را جذب می‌کند.

این ماده معدنی ضد حساسیت است و برخی تصور می‌کنند چین‌وچروک را کاهش می‌دهد.

سایر مصرف‌کنندگان پودر سیلیس را می‌خرند و آن را به چمن یا خاک خود اضافه می‌کنند تا رطوبت را حتی در برابر آفات کاهش دهد.

اما توجه داشته باشید که استنشاق پودر می‌تواند منجر به عفونت‌های جدی ریه یا سرطان شود.

خرید پودر سیلیس همچنین در صنایع غذایی و دارویی کاربرد عملی دارد زیرا می‌تواند تا 50 درصد وزن خود را آب جذب کند.

پودر سیلیس که توسط دیاتومیت تشکیل می‌شود اغلب به‌عنوان یک عامل ضد تشکیل در قهوه، غذاهای پودر شده و چاشنی‌ها استفاده می‌شود.

کیسه‌های سیلیکونی ضد رطوبت که معمولاً در داروها یا محصولات مراقبت بهداشتی دیده می‌شود معمولاً حاوی مواد سیلیسی نیز هستند.

بسته بندی پودر سیلیس میکرونیزه

شیمی افسون پودر سیلیس باکیفیت و مرغوب را در کیسه‌های 40 کیلویی عرضه می‌کند.

پودر سیلیس از کجا بخریم

برای خرید پودر سیلیس میکرونیزه، کارشناسان شیمی افسون مشاوره رایگان قبل از خرید به شما ارائه داده و سیلیکا با بالاترین درجه خلوص و کیفیت را برای فروش ارائه می‌دهند

پودر سیلیس میکرونیزه چیست

پودر سیلیس میکرونیزه(micronized powder) نتیجه فرآیند آسیاب کردن سنگ های صنعتی یا سنگ سیلیس، می باشد.

پودر سیلیس چیست؟

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پودر سیلیس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =