تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

سیلیکون مایع بهداشتی چیست

سیلیکون مایع بهداشتی
چکیده این مطلب:

یکی از انواع سیلیکون بهداشتی شفاف که به صورت دو جزئی می باشد سیلیکون مایع بهداشتی است. سیلیکون بهداشتی در دمای اتاق ولکانیزه خواهند شد. ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ 1,156 بازدید

یکی از انواع سیلیکون بهداشتی شفاف که به صورت دو جزئی می باشد سیلیکون مایع بهداشتی است. سیلیکون بهداشتی در دمای اتاق ولکانیزه خواهند شد. سیلیکون بهداشتی با هاردنر ترکیب می شود. به همین دلیل وزن سیلیکون بهداشتی و هاردنر باید بررسی شود و سپس طبق استانداردهای بسته ‌بندی مورد استفاده قرار بگیرد. برای خرید سیلیکون بهداشتی مایع باید به خوبی در مورد ویژگی و مشخصات این محصول اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

اگر شما می خواهید از سیلیکون بهداشتی مایع استفاده کنید باید بسته بندی آن را همراه با هاردنر خریداری نمایید. ترکیب اصولی سیلیکون بهداشتی و هاردنر اهمیت زیادی دارد. برخی از بسته بندی های هاردنر و سیلیکون بهداشتی مانند یکدیگر است که آنها را می توانید همراه با یکدیگر استفاده کنید. ولی برخی از آنها به گونه ای است که هاردنر کمتر از سیلیکون است. در این صورت باید طبق استانداردهای نوشته های روی بسته بندی برای استفاده از سیلیکون بهداشتی اقدام نمایید.

سیلیکون مایع بهداشتی چیست

سیلیکون مایع بهداشتی چیست

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» خمیر سیلیکون بهداشتی چیست

ویژگی ها و مشخصات مهم سیلیکون مایع بهداشتی

برخی از مهم ترین خصوصیات و ویژگی ‌های مهم سیلیکون مایع بهداشتی که باید به آنها دقت داشته باشید عبارت است از :

 1. این مایع دارای سختی ۲۰ درجه است. به همین دلیل باید بدانید که انعطاف ‌پذیری مناسبی جهت ساخت قالب ها و انواع محصولات از این مایع دریافت می‌ کنید.
 2. از آنجایی که ویسکوزیته این محصول بسیار پایین است، حباب گیری آن در کمترین بازه زمانی انجام می شود.
 3. شفافیت این محصول کمک می کند که سیلیکون های قالب گیری بدون رنگ تولید شوند.
 4. مقاومت شیمیایی بالای این محصول یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های آن به شمار می‌ رود. رزین های پلی اورتان، پلی استر، اپوکسی و غیره با سیلیکون مایع بهداشتی هماهنگی دارند. اگر برای خرید رزین اپوکسی و ترکیب آن با سیلیکون بهداشتی مایع نگران هستید، باید بدانید که آسیبی به محصول وارد نمی ‌سازد.
 5. ثبات ابعادی سیلیکون بهداشتی مایع یکی دیگر از خصوصیات و ویژگی های این محصول به شمار می‌ رود.
 6. مقاومت مکانیکی و حرارتی زیادی از سیلیکون بهداشتی مایع دریافت می ‌شود. بر همین اساس کاربردهای متنوعی از این سیلیکون دریافت می‌ نمایند.
 7. خاصیت نچسب بودن سیلیکون بهداشتی مایع یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصات این محصول به شمار می رود. این ویژگی موجب می گردد که برای قالب های جدا کننده و در بسیاری از دیگر پروژه ها از سیلیکون بهداشتی استفاده کنند.
 8. مقاومت شیمیایی سیلیکون و طول عمر بالایی که زمان استفاده در پروژه های متفاوت دارد، یکی دیگر از خصوصیات سیلیکون مایع بهداشتی می‌ باشد.
 9. دانسیته این محصول حدود ۲۰ درصد سبک تر از دیگر سیلیکون های قالب گیری می باشد. بر همین اساس بسیاری از تولیدکنندگانی که می‌ خواهند در کمترین بازه زمانی انواع محصولات را با استفاده از سیلیکون تولید کنند سیلیکون مایع بهداشتی را به دیگر نمونه ها ترجیح می دهند.
 10. برای استفاده از سیلیکون های بهداشتی باید از قالب هایی که استاندارد هستند استفاده نمایید. چرا که ۹۰ درصد سیلیکون های بهداشتی درون قالب های بی کیفیت خشک نمی شوند.
سیلیکون مایع بهداشتی

سیلیکون مایع بهداشتی

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» چسب سیلیکون بهداشتی چیست

کاربردهای مهم سیلیکون مایع بهداشتی

جهت استفاده از سیلیکون مایع بهداشتی باید به خوبی کاربردهای این محصول را بشناسید. در صورتی که کاربردهای این سیلیکون را بررسی کنید می توانید طبق نیاز صنعت خود از آن استفاده نمایید. برخی از مهم ترین کاربردهای سیلیکون بهداشتی مایع عبارت است از :

 1. از این سیلیکون ها برای قالب سازی مدل های متفاوت با ابعاد مناسب استفاده می ‌کنند.
 2. از آنجایی که سیلیکون ها بهداشتی هستند جهت قالب گیری اعضای بدن کاربرد زیادی دارد.
 3. یکی از مهمترین کاربرد های مکانیکی قالب های سیلیکونی های بهداشتی جذب صدا می باشد. به همین دلیل برای تولید بسیاری از بالشت های نرم، سیلیکون های بهداشتی را مورد استفاده قرار می‌ دهند.
 4. قابلیت استفاده برای قطعات الکترونیکی یکی دیگر از ویژگی‌ های سیلیکون های مایع بهداشتی می باشد.
 5. از آنجایی که مقاومت زیادی در برابر حرارت بالا و ضربه نشان می ‌دهند کاربرد آنها روز به روز افزایش پیدا می کند.

6.  قابلیت استفاده در انواع پروتز ها یکی دیگر از ویژگی ‌های سیلیکون های بهداشتی مایع می باشد. به دلیل نرمی و استفاده آسان، این سیلیکون ها کاربرد زیادی در جهت تولید پروتزها دارند. مقاومت بالای آنها در برابر پارگی یکی دیگر از ویژگی‌ های شان می ‌باشد که موجب شده است کاربرد آنها جهت تولید ارتزها و پروتزها افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =