تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

آشنایی با انواع سیلیکون قالبگیری

انواع سیلیکون قالبگیری
چکیده این مطلب:

سیلیکون قالب گیری از جمله مهمترین سیلیکون هایی هستند که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. در یبن انواع سیلیکون قالبگیری، می توانید هر ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ 1,487 بازدید

سیلیکون قالب گیری از جمله مهمترین سیلیکون هایی هستند که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. در یبن انواع سیلیکون قالبگیری، می توانید هر یک از آنها را برای تولید قالب های متنوع مورد استفاده قرار دهید. کاربردهایی که مربوط به هر یک از آنها می باشد با یکدیگر فرق می کند. بنابراین برای استفاده از آنها نیاز است که به خوبی کاربرد هر یک را بررسی کنید و سپس از آنها استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که پیش از خرید انواع سیلیکون های مناسب قالب گیری باید به خوبی ویژگی های آنها را بررسی نمایید. در این صورت با اطمینان خاطر بیشتری می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از اصلی ترین و مهمترین سیلیکون های قالب گیری که در صنعت کاربرد زیادی دارند را در ادامه معرفی می کنیم.

انواع سیلیکون قالبگیری

انواع سیلیکون قالبگیری

معرفی انواع سیلیکون قالبگیری

سیلیکون از جمله مواد پلیمری می باشد که از ترکیب اکسیژن و سیلیسیم آن را تولید کرده اند. مقاومت حرارتی این ماده یکی از مهمترین ویژگی های آن می باشد. با فرمول های متنوعی که مربوط به این ماده می باشد می توانید طیف وسیعی از آن را در حالت های فیزیکی به کار ببرید. سیلیکون در حالت عادی به عنوان یک مایع شناخته می شود که آن را هاردنر ترکیب می کنند.

پس از ترکیب حالت جامد به خود می گیرند و مدل های زیادی از آنها می توانید خارج کرد. هر یک از انواع سیلیکون قالبگیری را باید به خوبی بشناسید تا از آنها استفاده کنید. برخی از مهمترین سیلیکون هایی که کاربرد زیادی برای قالب گیری دارند عبارت هستند از :

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» رقیق کننده سیلیکون قالب گیری

1. سیلیکون های مایع

در برخی از مواقعی که می خواهید ویسکوزیته سیلیکون را تا حد زیادی پایین بیاورید باید از این نمونه سیلیکون استفاده نمایید. موادی که درون این سیلیکون وجود دارد سختی پس از عملیات پخت را تا حد بسیار زیادی، کاهش می دهد. یکی از مهمترین انواع سیلیکون قالبگیری که در صنعت کاربرد زیادی دارد، سیلیکون مایع می باشد که در بخش های متنوع صنعت از آن استفاده می کنند.

2. سیلیکون های گرما پخت

با توجه به این مورد که خواص این ماده بسیار بالا می باشد، می توانید از آن برای ساخت قطعاتی که باید در معرض حرارت قرار بگیرند استفاده کنید. یکی از مهمترین کاربردهایی که از این نمونه سیلیکون دریافت می شود، این است که از آن برای واشر سازی، قالب های سرامیک و …. استفاده می کنند. کاربردهای دیگر مانند ریخته گری و ساخت قالب هایی که عمومی می باشند نیز، از این نمونه سیلیکون دریافت می شود. بیشتر قالب هایی که انعطاف پذیری بالایی دارند و حرارت به آنها آسیب نمی رساند را با استفاده از این سیلیکون تولید کرده اند.

3. سیلیکون های هوا پخت

یکی دیگر از انواع سیلیکون قالبگیری، این نمونه از سیلیکون ها می باشد که انعطاف پذیری بسیار عالی دارد. قابلیت پخت این نمونه سیلیکون در دمای اتاق یکی از مهمترین و اصلی ترین کاربردهای آن به شمار می رود. عدم چسبندگی این سیلیکون به سطوح موجب شده است که از آن برای تولید بسیاری از مواد استفاده کنند. با توجه به این مورد که ویسکوزیته این سیلیکون بالا است از آن برای کپی برداری بسیاری از مدل ها و سطوح استفاده می کنند. این ماده بسیار منعطف می باشد و استفاده زیاد از آن تاثیر زیادی روی کیفیت مواد نمی گذارد.

انواع سیلیکون قابگیری چیست

انواع سیلیکون قابگیری چیست

با استفاده کردن از کاتالیست های ویژه درون این سیلیکون می توانید سرعت پخت را تا حد زیادی، افزایش دهید. این سیلیکون ماده ای سفید رنگ است که نچسب می باشد و برای ساخت قالب ها باید با هاردنر ترکیب شود. ترکیب هاردنر و سیلیکون کمک می کند که قالب ها کیفیت بالاتری به دست آورند. از جمله مهمترین کاربردهای این سیلیکون برای تولید قالب های ریخته گری، قالب های مداوم، صنایع واشرسازی، روان کننده ها و …. می باشد.

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» سیلیکون قالبگیری پروتز

قیمت انواع سیلیکون قالبگیری

هر یک از انواع سیلیکون قالبگیری که مورد استفاده قرار می گیرند هزینه خریداری شان با یکدیگر فرق می کند. شما برای خرید انواع قالب ها باید به خوبی هزینه خرید آن را از نظر برند تولیدی و حجم بسته بندی بررسی کنید. در این صورت می توانید با قیمتی مناسب یکی از انواع سیلیکون های بهداشتی را خریداری کنید. برای خرید هر یک از انواع سیلیکون های قالب گیری باید به خوبی کاربرد آنها را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هشت =