تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

ساخت اروزیل – اروزیل چگونه ساخته می‌شود؟

ساخت اروزیل
چکیده این مطلب:

فهرست این محتوا: پنهان 1) ساخت اروزیل – اروزیل چگونه ساخته می‌شود؟ 2) سیلیس چیست و ساخت اروزیل چگونه است 3) اروزیل رسوبی چیست در ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ 1,025 بازدید

ساخت اروزیل – اروزیل چگونه ساخته می‌شود؟

(ساخت اروزیل) در سال 1942 بود که شیمیدانی به نام هری کلاپفر فرمولی مناسب برای ساخت سیلیکا را اختراع کرد. در سال 1943 همین سیلیکا بانام اروزیل وارد بازار شد و در بسیاری از ترکیبات به‌عنوان مواد اولیه از آن استفاده‌شده است.

اروزیل به‌عنوان کاربردهای بسیار زیادی که دارد در ابتدا به‌عنوان یک جایگزین مناسب برای کربن سیاه شناخته‌شده بود، در صنعت لاستیک‌سازی از آن به‌عنوان یک پرکننده بسیار مقاوم استفاده نیز می‎شد.

پودر ارزویل از ترکیباتی مانند کلرید سیلیکون (SIC14) با استفاده از هیدرولیز شعله تولید میشود. کلرید ابتدا بخار می‌شود، سپس با هوا و هیدروژن مخلوط می‌شود و به یک اتاق احتراق ارسال می‌شود. سیلیس سفید پودری در عرض چند ثانیه در زیر شعله ایجاد می‌شود. سیلیس باقی‌مانده تا خنک شود و سپس باقی‌مانده تا خنک شود و سپس ماده جامد از گازهای مرتبط جدا می‌شود.

بسیاری از مردم در مورد اروزیل یا همان سیلیس شنیده‌اند. سیلیس ترکیبی است که در بسیاری از کاربردها استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، به‌عنوان شیشه‌سازی یا حتی خمیردندان.

اما دو نوع مختلف سیلیکا وجود دارد: رسوبی و دودی. هر دو ترکیب دارای خواص منحصربه‌فرد هستند.

ساخت اروزیل

ساخت اروزیل

سیلیس چیست و ساخت اروزیل چگونه است

انسان‌ها برای مدت بسیار طولانی از پودر سیلیس استفاده می‌کردند که برای اولین بار از آن برای ساختن سفال استفاده کردند!

سیلیس رسوبی نام خود را از نحوه تولید آن گرفته است. با رسوب سیلیکون مایع با هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم رخ می‌دهد.

سیلیس دود دار از طریق سنتز هیدرولیز شعله ایجاد می‌شود. این شامل سوزاندن زغال‌سنگ حاوی کربن در یک کوره حاوی گاز اکسیژن در دمای بالا (1100 درجه سانتی‌گراد) است. محصولات گازی بر روی ذرات سیلیکا رسوب داده‌شده متراکم می‌شوند که سیلیس دود تولید می‌کند.

اگر در مورد تاریخچه سیلیس بیشتر بدانید شگفت‌زده خواهید شد. اروزیل یک ترکیب بسیار مهم در زندگی روزمره ما است.

آغاز تجارت سیلیس را می‌توان از امپراتوری روم دانست! تقاضا برای شیشه‌های باکیفیت بالا افزایش یافت و سیلیس رسوب داده‌شده برای ساخت لنزهای نوری، پنجره‌ها و حتی عینک استفاده شد.

ازآنجایی‌که سیلیکاهای رسوبی و دودی هر دو از دی‌اکسید سیلیکون ساخته‌ شده‌اند، این بدان معناست که خواص فیزیکی آن‌ها اساساً با تفاوت‌هایی در نحوه پردازش آن‌ها یکسان خواهد بود.

سیلیکاهای رسوب‌ده را می‌توان در اندازه‌های بزرگ‌تر از دود ساخته کرد، زیرا ذرات شروع بزرگ‌تر شروع می‌شوند و سپس به دلیل ساختار کریستالی خود در طول پردازش منقبض می‌شوند.

سیلیس دوددار در اندازه ذرات کوچک‌تر تولید می‌شود که آن را بسیار واکنش‌پذیر می‌کند و سطح بیشتری را برای واکنش‌های شیمیایی به آن می‌دهد.

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» عوارض اروزیل

اروزیل رسوبی چیست در ساخت اروزیل

سیلیکای رسوبی گاهی اوقات لیوان آب نامیده می‌شود. آن‌ها به‌عنوان تتراکلرید سیلیکون (sicl)، یک ترکیب معدنی شروع می‌شوند. فرآیند با مخلوط کردن سیکل با هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم شروع می‌شود و درنتیجه رسوب جامد ایجاد می‌شود.

سیلیس رسوب داده‌شده دارای مزایای بی‌شماری برای بسیاری از کاربردها است، مانند:

  • سرامیک و چینی
  • شیشه‌سازی
  • فرآیندهای فیلتراسیون که از فیلتراسیون برای جلوگیری از ذرات استفاده می‌کنند.
  • منسوجات مورداستفاده در شاتل‌های فضایی در هنگام ورود مجدد به جو زمین به دلیل مقاومت قوی آن در برابر گرما

ازآنجایی‌که می‌تواند دماهای شدید را تحمل کند، سیلیس رسوب داده‌شده در مواد نسوز استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، عایق و پوشش کوره!

ساخت اروزیل پودر

ساخت اروزیل پودر

اروزیل دود چیست درساخت اروزیل

سیلیس دود بسیار شبیه به سیلیکون‌های رسوب شده است. تنها تفاوت واقعی این است که آن‌ها از طریق سنتز هیدرولیز شعله تولید می‌شوند. سیلیس دود را می‌توان به چندین نوع محصول برای اهداف مختلف اضافه کرد، مانند:

  • عوامل پوشاننده برای رنگ‌آمیزی اسپری، زیرا ذرات آن‌ها به‌جای بازتاب نور، نور را پخش می‌کنند.
  • تجهیزات الکترونیکی به دلیل توانایی آن در مقاومت در برابر دمای بالا
  • رنگ‌ها و پوشش‌ها به دلیل سطح روشنایی بالا (ظاهری سفید در مقایسه با سایر رنگ‌دانه‌ها)

سیلیس دود شده به‌عنوان یک محصول تخصصی در نظر گرفته می‌شود زیرا کاربردهای گسترده‌ای مانند سیلیس رسوبی ندارد.

با این اوصاف، ویژگی‌های منحصربه‌فرد سیلیس دود شده امکان کاربردهای مختلفی را فراهم می‌کند. بسیاری از آن‌ها را نمی‌توان با مواد دیگر به دست آورد!

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» کاربرد اروزیل در داروسازی

اما اروزیل چگونه ساخته می‌شود؟ ساخت اروزیل

اروزیل از تجزیه تتراکلرید سیلیکون سوخته یا ماسه کوارتز بخار شده، در قوس الکتریکی با دمای 3000 درجه سانتی‌گراد ساخته می‌شود.

مشخصات ظاهری اروزیل

شکل ظاهری اروزیل یا همان سیلیس به‌صورت جامد پودری و سفیدرنگ است. اغلب مراکز فروشنده معتبر SiO2 پلیمری این ماده را دربسته بندی‌های 25 کیلوگرمی و به‌صورت کیسه‌ای ارائه می‌کنند.

این ماده که در برخی از منابع آن را کف سیلیکا نیز نامیده‌اند دارای نقطه ذوب 1700 درجه سانتی‌گراد و دمای کف سیلیکا نیز دمایی بیش از 2000 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

این ماده در انواع ایرانی و خارجی در دسترس قرار دارد. انبارهای خشک و خنک با تهویه مطلوب برای نگهداری این ماده مناسب هستند. در شرایط مطلوب انبارداری می‌توان این ماده را تا 2 سال با حفظ خواص آن نگهداری و مصرف نمود.

اطلاع از قیمت و خرید اروزیل و ساخت اروزیل

همان‌طور که می‌دانید قیمت اروزیل در بازار به عوامل بسیار زیادی ازجمله خلوص محصول، کشور تولیدکننده و نوسانات بازار ارز بستگی دارد. برای اطلاع از خرید و قیمت روز اروزیل می‌توانید از همکاران ما در شیمی افسون کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =