تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳

کبالت 10 درصد

(1 بررسی مشتری)

ریال0

cobalt 10%

کد کالا

cobalt-10%

حالت فیزیکی

مایع

فام رنگ

بنفش

ویسکوزیته (غلظت)

200-500

چگالی و تراکم

0.97 g/cm3

نوع ماده

خشک کن 10 درصد

بسته بندی

1 کیلویی, 20 کیلویی

شناسه محصول: cobalt-10 دسته:

خرید و استعلام قیمت کبالت 10 درصد

معرفی کبالت 10 درصد

کبالت 10 درصد به معنای وجود 10 درصد کبالت اکتوآت در یک محلول یا ماده است. کبالت 10 درصد به عنوان یک کاتالیزور اکسیداسیو و خشک‌کننده عمل می‌کند. این ماده یک مایع بنفش و شفاف است و دارای هیچ ذرات معلقی نمی‌باشد. وظیفه اصلی آن تسریع فرآیند خشک شدن سطحی ترکیبات روغن چندگانه موجود در رنگ‌ها و ورنیش‌ها است.

کبالت 10 درصد در ترکیب با سایر خشک‌کننده‌های فلزی، خشک شدن فیلم را تسهیل می‌کند. همچنین، به موادی که به آن افزوده می‌شود، اثر سفیدکننده نوری می‌دهد. در مقایسه با لینولات، فتالات و نفتنات، کبالت 10 درصد رنگ، بو، پایداری و ویسکوزیته بهتری ارائه می‌دهد. قیمت آن نیز کمتر از اسیدهای مصنوعی و نمک‌های فلزی مانند آنهایی است که با استفاده از ایزو اسیدها یا نئو اسیدها تهیه می‌شوند. در کل کبالت 10 درصد:

 • یک نوع خشک کن فعال اکسایشی است.
 • مایعی به رنگ بنفش و غلیظ است.
 • مهم ترین خشک کن سامانه هاي هواخشک، به ویژه جهت خشک کنندگی سطحی است.
 • رایج ترین محلول شتاب دهنده می باشد.
 • رطوبت هوا تاثير چندانی بر عملكرد خشك كن كبالت نمی‌گذارد.

کاربرد کبالت 10 درصد

فرایند پخت رزین های پلی استر با کتون پراکساید ها مانند متیل اتیل کتون پراکساید MEKP،  در دمای محیط نیاز به یک جز دیگری دارد که واکنش را فعال نماید. این ماده جز  سوم همان کبالت اکتوات یا کبالت نفتنات است که رنگ بنفشی دارد. بر اساس میزان درصد فلز کبالت موجود در کبالت اکتوات، مقدار مصرف آن تعیین می شود. به صورت نرمال کبالت اکتوات مصرفی در صنعت کامپوزیت با 10% فلز عرضه می شود.

کاربرد کبالت در صنایع زیر است:

 • صنایع رنگ و رزین
 • ریخته گری
 • جوهر
 • FRP

ویژگی های کبالت 10 درصد

کبالت مایعی به رنگ بنفش با میزان سمیت کم و بویی خفیف می باشد. کبالت بسیار فعال بوده و کاتالیزور در فرایند اکسیداسیون بوده و به عنوان خشک کن سطوح عمل می کند.کبالت با انواع پوشش های سطح سازگار است و رطوبت محیط بر خشک کن کبالت تاثیر نمی گذارد.

شرایط نگهداری و ماندگاری کبالت 10 درصد

کبالت در محیطی تاریک و خنک نگهداری شود و محفظه های آن را کاملا دربسته نگه دارید. کبالت به دلیل امکان واکنش شدید، به دور از مواد اکسیدکننده نگهداری نمایید.

کبالت در صورتیکه در محفظه های کاملا در بسته و در دمای زیر 30 درجه سانتی گراد نگهداری شود، به مدت 6 ماه پس از تاریخ تولید قابل استفاده می باشد.

بسته بندی کبالت 10 درصد

20 کیلویی

1 کیلویی

دیتاشیت کبالت-10%-ساوه

1 دیدگاه برای کبالت 10 درصد

 1. محدثه ارغوانی

  ممنون مختصر و کاربردی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + بیست =