تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس

هاردنر F205

hardener f205

کد کالا

hardener f205

حالت فیزیکی

مایع

فام رنگ

شفاف

ویسکوزیته (غلظت)

1.04 kg/l

نقطه اشتعال

100- 106 درجه سانتی گراد

وزن معادل هیدروژن

102- 106 گرم

زمان پیک دما

40 دقیقه

بسته بندی

210 کیلویی, نیم کیلویی, 1 کیلویی, 5 کیلویی, 20 کیلویی

دسته:

معرفی هاردنر F205                                                                          

هاردنر به گروهی از مواد شیمیایی که به رزین های اپوکسی افزوده می شوند و باعث سخت شدن مواد ترکیبی حاصله می گردند.

سخت کننده اپوکسی را ( هاردنر) می نامند. سخت کننده ها با توجه به واکنش های کاتالیستی که پس از افزودن آن ها به رزین رخ می دهد تنوع گسترده ای دارند از جمله سخت کننده های اپوکسی با کاربرد بسیار گسترده در صنعت است.

فرمولاسیون و ساختار شیمیایی هاردنر F205 حدود 6 تا 8 درصد حاوی نیتروژن است.

هاردنر F205 به عنوان جزء دوم به رزین های اپوکسی اضافه می شود. وابسته به کاربرد، جرم مولکولی و نوع رزین اپوکسی، سخت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. سخت کننده اپوکسی   F205 از نوع پلی سیکلو آلیفاتیک آمین می باشد و در دمای اتاق ویسکوزیته حدود 5/0 تا 7/0 pa.s  را دارا است.

کاربرد هاردنر F205

از هاردنر F205 جهت اعمال به رزین های مختلف به منظور سخت شدن و اجرا در حوزه های گوناگون کاربری مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربردهای سخت کننده مورد نظر در ترکیب با رزین می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

کفپوش های محیط های خورنده

سکوها و محیط های در معرض مشتقات پتروشیمی

اجرا در محیط های شیمیایی

استفاده در پروژه های ساحلی و بنادر در معرض رطوبت با درصد نمک بالا

پوشش های فاقد حلال

پوشش انواع لوله های انتقال

 

مزایا هاردنر F205

از جمله مزیت های بارز هاردنر F205 می توان به ویژگی حفظ مشخصه های مکانیکی و خواص شیمیایی این مواد در مجاورت با محیط های خورنده شیمیایی و بسترهای مرطوب اشاره کرد. این مزیت در کنار توانایی تحمل دماهای بالا توسط سخت کننده مربوطه سبب کاربرد گسترده این سخت کننده در حوزه های مختلف صنعتی شده است. از جمله ویژگی های برتر این سخت کننده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مقاومت شیمیایی بالا

مقاومت در برابر دما

عملکرد مکانیکی عالی

ویسکوزیته کم

مقاوم در برابر مشتقات نفتی و مقاومت خوب در برابر عدم تشکیل عیوب سطحی از قبیل تشکیل کاربامین و کاربامیدها (سفیدک زدن سطح(

ویژگی های مکانیکی پایدار با گذر زمان

چسبندگی عالی به انواع سطوح

زمان کاربری طولانی در دمای محیط

ویژگی های هاردنر F205

هاردنر F205 به عنوان جز دوم  به منظور انجام واکنش سخت کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد و این کاربرد به دلیل کاتالیزور بودن ماهیت سخت کننده ها در واکنش های شیمیایی است. سخت کننده از نوع سیلکو آمینی برای چسب ها و کفپوش های اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله ویژگی های این ترکیب این که به خوبی با رزین مخلوط می گردد و پس از مدت زمان مشخصی پیوند تکمیل شده و مستحکم می گردد که این مدت زمان با عوامل محیطی از جمله دمای محیط تغییر می کند.

از سخت کننده های پلی سیکلو آلیفاتیک آمین به طور گسترده در مقاوم سازی های عمرانی و پوشش ها استفاده می گردد از جمله دلایل انتخاب این سخت کننده عملکرد بسیار خوب و ایجاد پیوندهای قوی است که موجب ایجاد ترکیب شیمیایی با پایداری استحکامی قابل قبول و عدم ایجاد ترک است.

از هاردنر F205 به عنوان روکش برای سطوحی که در مجاورت مواد شیمیایی از جمله اسیدها و قلیاها قرار دارند استفاده می شود. این ویژگی به همراه مقاومت قابل قبول هاردنر F205 در برابر مشتقات نفتی سبب شده در کاربردهای مربوط به استفاده از ترکیب رزین اپوکسی بر روی تاسیسات سکوهای نفتی، مجتمع های پتروشیمی و… مورد استفاده قرار گیرد.

سخت کننده اپوکسی مربوطه در مجاورت محلول های نمک بدون کاهش خواص با گذشت زمان، کارایی و عملکرد خود را حفظ می کند، این عامل سبب شده از این هاردنر به منظور اجرای پروژه در مناطق ساحلی از جمله سازه های بنادر و اسکله ها، لنگرگاه ها و باراندازها مورد استفاده قرار گیرد. سخت کننده اپوکسی با نام تجاری F205 دارای ویسکوزیته پایین و چگالی 1/04 کیلوگرم بر لیتر در دمای 25 درجه سانتی گراد می باشد و از مقاومت شیمیایی بالا، مقاومت در برابر دما بسیار خوب و عملکرد مکانیکی عالی بهرمند است.

شرایط نگهداری هاردنر F205

EPIKURE F205 کمی جاذب رطوبت است که باید در دمای اتاق و در ظروف اصلی محکم بسته و به دور از رطوبت نگهداری شود. تحت این شرایط ماندگاری باید حداقل دو سال از تاریخ صدور گواهینامه باشد.

 

بسته بندی هاردنر F205

20 کیلویی

5 کیلویی

1کیلویی

نیم کیلویی

210 کیلویی (بشکه)

F205-1 دیتاشیت F205-2 دیتاشیت

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “هاردنر F205”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.