قابل توجه مشتریان و همکاران گرامی شیمی افسون از مورخ 1403/04/24 الی 1403/04/29 به دلیل تعطیلات تابستانی تعطیل می باشد ، لطفا جهت تکمیل موجودی انبار خود قبل از تاریخ ذکر شده با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.با تشکر از همکاری شما

تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

رزین و هاردنر از کجا بخریم

خرید رزین و هاردنر
چکیده این مطلب:

فهرست این محتوا: پنهان 1) رزین و هاردنر از کجا بخریم 1.1) کاربردها و مصارف رزین اپوکسی 2) مزایای رزین‌های اپوکسی 2.1) رزین‌های لمینیت 2.2) ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ 1,145 بازدید

رزین و هاردنر از کجا بخریم

برای خرید رزین و هاردنر نکات مختلفی وجود دارد که در این مقاله نکات و کاربردهای مختلف انواع رزین و هاردنر که قبل از خرید رزین و هاردنر باید مد نظر قراردهید عنوان شده است با ما همراه باشید. قبل از  خرید رزین و هاردنر اول باید بدانیم که رزین اپوکسی چیست؟

رزین‌های اپوکسی معمولاً از رزین و هاردنر تشکیل می‌شوند. هنگامی‌که مخلوط می‌شوند، سیستم‌های رزین اپوکسی واکنش داده و پلاستیک‌های جامد با طیف وسیعی از خواص مفید را تشکیل می‌دهند. هنگامی‌که با الیاف یا پرکننده‌ها تقویت می‌شوند، اپوکسی های 2 قسمتی به‌طور گسترده در سراسر صنعت ساخت‌وساز استفاده می‌شود، جایی که مقاومت در برابر تنش بسیار مهم است. هنگامی‌که تقویت نمی‌شوند، به‌عنوان چسب‌های عالی و رزین‌های ریخته‌گری، یا به‌عنوان پوشش‌های بادوام برای بتن، چوب و فولاد عمل می‌کنند.

کاربردها و مصارف رزین اپوکسی

خرید رزین و هاردنر

خرید رزین و هاردنر

دامنه کاربردهای رزین اپوکسی بسیار گسترده است و تقریباً تمام صنایع و بخش‌ها را پوشش می‌دهد. نمونه‌ها عبارت‌اند از:

 • رزین‌های هوانوردی – ازجمله استفاده جامع در ساخت هواپیما
 • رزین‌های دریایی – مورداستفاده در ساخت قایق، کایاک و کانو (به‌ویژه بدنه)
 • رزین تجهیزات ورزشی – برای انواع اسکی، تخته موج‌سواری و راکت استفاده می‌شود.
 • رزین‌های نمونه‌سازی – برای ریخته‌گری نمونه‌های اولیه و انواع مدل‌ها استفاده می‌شود.
 • رزین‌های پزشکی – مورداستفاده در ساخت پروتزها و دستگاه‌های اشعه ایکس
 • رزین‌های ساخت خودرو – در تمام جنبه‌های ساخت خودرو استفاده می‌شود.
 • رزین‌های ساختمانی – برای لنگرهای بارهای سنگین، پر کردن ترک‌ها، پوشش‌ها استفاده می‌شود.
 • رزین‌های محوطه‌سازی – برای محوطه‌سازی و در حوضچه‌های باغ استفاده می‌شود.
 • رزین‌های هنری – برای ریخته‌گری، در مجسمه‌سازی و ساخت اشیا استفاده می‌شود.

علاوه بر این، هنگامی‌که رزین اپوکسی با مواد دیگر تقویت می‌شود، کاربردها و کاربردهای تقریباً نامحدودی دارد.

مزایای رزین‌های اپوکسی

رزین اپوکسی به‌عنوان یک ماده همه‌کاره و بادوام، دارای طیف وسیعی از خواص مفید است که شامل:

 • قدرت استاتیکی و دینامیکی بالا
 • انقباض کم پخت، ثبات ابعادی خوب
 • خاصیت چسبندگی و چسبندگی قوی
 • مقاومت در برابر دمای بالا
 • مقاومت شیمیایی و آب و هوایی خوب
 • خواص دی‌الکتریک بسیار مؤثر (عایق)
 • قابلیت احتراق کم، انتشار بالا
 • سیستم‌های رزین اپوکسی
خرید رزین و هاردنر انواع

خرید رزین و هاردنر انواع

تعدادی سیستم رزین اپوکسی مختلف وجود دارد که با کاربرد خاص متمایز می‌شوند. هر سیستم ترکیبی از ویژگی‌های خاص متناسب با کاربرد آن را فراهم می‌کند که شامل:

رزین‌های لمینیت

رزین‌های لمینیت مایعات رقیق‌شده‌ای هستند که برای آغشته کردن الیاف تقویت‌کننده مانند پارچه‌های بافته استفاده می‌شوند. پس از فرآیند پخت، یک ماده باربر جامد و بسیار قوی تولید می‌شود. لمینیت یک فرآیند دستی است که در آن الیاف با رول یا برس خیس می‌شوند.

رزین‌های تزریقی

رزین‌های اپوکسی کم ویسکوزیته با خواص جریان استثنایی هستند. آن‌ها با تزریق سنتی یا تزریق خلاء پردازش می‌شوند.

رزین‌های ریخته‌گری

این رزین‌ها دارای خواص انقباض بسیار کم هستند و گرمای (گرمای واکنش) بسیار کمی ایجاد می‌کنند. این بدان معنی است که آن‌ها به‌طورکلی برای ریخته‌گری ضخیم‌تر مناسب هستند.

رزین‌های چسب

امروزه بهترین چسب‌های ساختمانی بر پایه این رزین اپوکسی ها هستند. زمان پردازش اغلب می‌تواند به 5 دقیقه کاهش یابد و تا 10 دقیقه، 30 دقیقه و 90 دقیقه حرکت کند. چسب‌ها کمی ضخیم‌تر هستند و برای پر کردن شکاف عالی هستند.

ژل کت ها و رزین‌های قالب‌گیری

این نوع، از سیستم‌های رزین اپوکسی ضخیم و رنگ‌شده هستند. آن‌ها اغلب به‌عنوان یک‌لایه بیرونی، یا برای ایجاد یک سطح صاف و یا به‌عنوان سطح برای قالب‌های پلاستیکی استفاده می‌شوند.

پخت رزین اپوکسی

پخت فرآیندی است که رزین اپوکسی به شکل نهایی خود می‌رسد. تعدادی از سیستم‌های پخت در حال حاضر بسته به کاربرد وجود دارد.

پخت سرد

سیستم‌های پخت سرد ساده‌ترین نوع برای استفاده هستند. آن‌ها معمولاً در دمای اتاق (20 درجه سانتی‌گراد) پردازش و پخت می‌شوند. بعد از حدود 24 ساعت می‌توان آن‌ها را قالب زد.

حرارت کیورینگ

(پخت سرد/گرم)

این رزین‌ها در دمای اتاق یکپارچه می‌شوند تا بتوان اجزای آن را به‌راحتی جدا کرد و پردازش کرد. در کاربردهای معمولی استحکام ارائه‌شده اغلب کافی است. بااین‌حال، استحکام بیشتر را می‌توان با عملیات حرارتی پس از پخت به دست آورد. معمولاً دمای 50 تا 60 درجه سانتی‌گراد برای تقریباً 10 ساعت کافی است.

یکی از نگرانی‌های اساسی اپوکسی کاران خرید هاردنر و رزین اپوکسی است.

رزین کاری خرید رزین و هاردنر

رزین کاری خرید رزین و هاردنر

بالاخره رزین و هاردنر از کجا بخریم

بسیاری از کسانی که به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار جدید درزمینهٔ کار با رزین و زیورآلات رزینی هستند نگران تهیه رزین مناسب برای شروع کار هستند.

خریدار نمی‌تواند به فروشنده رزین اعتماد کند!

تعداد اندکی از خریداران در بازار امروز به یک برند وفادار می‌مانند آن‌هم دلایل خاص خودش را دارد:

گاهی ممکن است رزین خریداری‌شده در ابتدای خرید خوب باشد اما پس از خرید رزین و هاردنر مجدد کیفیت کاهش چشمگیری داشته باشد.

یا امکان دارد برندهای متفرقه به اسم برند معتبر وارد بازار شده و وجهه آن را خراب کرده‌اند.

یا حتی برندها با افزایش نرخ ارز، قیمتشان افزایش پیداکرده و خریدار برای کاهش هزینه‌ها به سمت خرید رزین‌های ارزان‌قیمت است.

متأسفانه برندهای زیادی از رزین اپوکسی ها در بازار وجود دارند که نمی‌توانند خریداران را راضی نگه‌دارند. برخی از خریداران رزین اپوکسی اعتقاددارند که در خریدهای اولیه کیفیت رزین اپوکسی خوب و مناسب بوده است و به‌مرور کیفیت آن کاهش داشته است.

افزایش تقاضا در بازارهایی مثل اپوکسی چوب و اپوکسی زیورآلات باعث سودجویی بعضی از واسطه‌ها شده و با اضافه کردن حلال و مواد ارزان‌قیمت و بی‌کیفیت به رزین اپوکسی و هاردنر، قصد سودجویی از مصرف‌کننده رادارند.

قیمت خرید رزین و هاردنر

یکی دیگر از اشتباهات رایج در بین اپوکسی کاران تازه‌کار استفاده از رزین اپوکسی ارزان‌قیمت برای کسب سود بیشتر است. قیمت رزین بنا به مواد اولیه استفاده‌شده و کشور تولیدکننده متفاوت است. هرچقدر مواد اولیه سطح کیفیت پایین‌تری داشته باشند قیمت تمام‌شده پایین‌تر خواهد بود.

در خرید رزین و هاردنر باکیفیت، خریدار انتظار دارد تا اگر از محصول راضی نباشد، بتواند با مرکز خرید آن تماس گیرد تا مشکل را حل کنند، به همین جهت خرید از یک مرکز معتبر در اولویت است. پیشنهاد ما به شما شرکت شیمی افسون است. شیمی افسون یک شرکت معتبر است که رزین اپوکسی و هاردنر باکیفیت را به فروش می‌رساند. اگر شما از این فروشگاه رزین اپوکسی بخرید، هرگز نگرانی بابت تقلبی و بی‌کیفیت بودن محصول ندارید.

شرکت شیمی افسون، ازجمله فروشندگان و واردکنندگان مواد شیمیایی بوده و در حوزه خریدوفروش مواد شیمیایی صنعتی تجربه بالایی دارد.  شما می‌توانید جهت خرید رزین و هاردنر باکیفیت و مناسب با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 4 =