تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

خمیر سیلیکون بهداشتی چیست

خمیر سیلیکون بهداشتی
چکیده این مطلب:

یکی از مهمترین انواع سیلیکون بهداشتی که برای تهیه کردن قالب های متنوع مورد استفاده قرار می دهند، خمیر سیلیکون بهداشتی می باشد. سیلیکون ها ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ 1,058 بازدید

یکی از مهمترین انواع سیلیکون بهداشتی که برای تهیه کردن قالب های متنوع مورد استفاده قرار می دهند، خمیر سیلیکون بهداشتی می باشد. سیلیکون ها از جمله مواد مفید و کاربردی می باشند که در برابر حرارت و نور مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. در دمای 260 الی 315 این خمیر مقاومت زیادی از خود نشان می دهد. انعطاف پذیری این خمیر، یکی از مهمترین ویژگی های آن می باشد که همین ویژگی موجب شده است از آن کاربرد زیادی دریافت کنند. سیلیکون ها در برابر هوا، آب و صدا عایق خوبی هستند. برخی از کاربردهای مهم این خمیر بهداشتی را در ادامه توضیح می دهیم.

خمیر سیلیکون بهداشتی برای قالب گیری

از خمیرهای سیلیکون بهداشتی برای ساخت بسیاری از قالب هایی که دو کفه و سه کفه هستند استفاده می نمایند. جنس این خمیرها بسیار عالی و مرغوب می باشد. این خمیرها سخت نیستند و به همین دلیل به راحتی با استفاده زا دست می توانید آنها را ورز دهید. برای نگهداری کردن از این خمیرها نیازی نیست که آنها را درون آب گرم قرار دهید.

یکی از مهمترین و اصلی ترین مزیت های این خمیر، در این است که قابلیت چندین بار استفاده را دارند. بدون اینکه خراب شوند آنها را می توانید برای چندین بار به کار بگیرید. برای شکل دادن به این خمیر، دچار مشکل نمی شوید، چرا که آنها را به راحتی می توانید ورز دهید و استفاده نمایید.

خمیر سیلیکون بهداشتی

خمیر سیلیکون بهداشتی

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» آشنایی با انواع سیلیکون بهداشتی

نحوه استفاده از خمیر سیلیکون بهداشتی

برای استفاده از خمیر سیلیکون بهداشتی باید به خوبی مراحل استفاده از آن را بدانید و طبق آن مراحل از خمیر استفاده کنید. برخی از اصلی ترین مراحلی که مربوط به استفاده از خمیر سیلیکون می باشد عبارت است از :

  1. ابتدا یک قالب را برای قالب گیری باید انتخاب نمایید. قالب مناسبی را باید انتخاب کنید تا درون آن خمیر را بریزید.
  2. ساخت یک جعبه مناسب برای قالب گیری یکی از دیگر نکات بسیار مهم می باشد که باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. اینکه جعبه مناسب قالب باشد را باید به خوبی در این مرحله در نظر بگیرید.
  3. در مرحله بعدی باید جعبه و قالب را آماده کنید و روی آنها عملیات پرینت را انجام دهید.
  4. مدل اصلی را باید درون جعبه قالب گیری بگذارید و آن را جهت قالبگیری آماده نمایید. آماده کردن مدل اصلی را باید بر اساس اندازه قالب در نظر بگیرید.
  5. ظرف هایی که سیلیکون درونشان وجود دارد را باید در این مرحله آماده کنید. ترکیب هر یک از سیلیکون ها در این مرحله باید بر اساس اندازه استاندارد باشد.
  6. سیلیکون را باید در این مرحله اندازه گیری کنید و هر یک از آنها را با یکدیگر مخلوط نمایید. اجازه دهید که قالب به خوبی پخته شود. آماده کردن و چسباندن قسمت دوم قالب، یکی از مهمترین نکاتی است که در این مرحله باید به آن دقت داشته باشید.
  7. رزین را باید در این مرحله در قسمت دوم قالب بریزید. در این مرحله باید اجازه دهید تا رزین سفت شود. باز کردن و جدا نمودن قالب یکی از دیگر نکاتی است که در این مرحله باید به آن اهمیت دهید.
کاربرد خمیر سیلیکون بهداشتی

کاربرد خمیر سیلیکون بهداشتی

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» سیلیکون مایع بهداشتی چیست

خرید خمیر سیلیکون بهداشتی

خرید خمیر سیلیکون بهداشتی را باید از فروشگاه های معتبر انجام دهید. اینکه خمیر سیلیکون کیفیت بالایی داشته باشد بسیار مهم است. در صورتی که خمیر سیلیکون کیفیت بالایی نداشته باشد، تولید محصولات با استفاده از خمیر به درستی انجام نمی گردد. کیفیت هر یک از خمیرهای سیلیکون بهداشتی را باید به خوبی بررسی نمایید تا با اطمینان خاطر بیشتری آنها را خریداری نمایید. در صورتی که اطلاعات زیادی در مورد نحوه استفاده از خمیر ندارید، بهتر است که با کارشناسان فروش خمیر سیلیکون مشورت کنید.

کارشناسانی که فروش خمیر سیلیکون را بر عهده دارند به خوبی می دانند که باید چه نوع خمیر را برای تولید قالب استفاده کنید. اندازه استاندارد خمیر را باید برای تولید قالب در نظر بگیرید. یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های مربوط به خمیر سیلیکون بهداشتی بودن آن می باشد. در صورتی که خمیر بهداشتی نباشد، قالب ها با کیفیت مناسب تولید نمی گردند. هر یک از خمیرهای سیلیکون را باید برای قالب گیری از نظر برند تولیدی و اندازه شان جهت تولید محصول مد نظر، بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =