تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

پودر سیلیکون قالب گیری چیست

پودر قالبگیری
چکیده این مطلب:

فهرست این محتوا: پنهان 1) پودر سیلیکون قالبگیری چیست و چه کاربردی دارد 2) خواص پودر سیلیکون قالب گیری 3) کاربرد پودر سیلیکون قالب گیری ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ 1,130 بازدید

پودر سیلیکون قالبگیری چیست و چه کاربردی دارد

انواع سیلیکون بهداشتی یکی از مهم‌ترین مواد اولیه‌ای که برای تولید بسیاری از قالب‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد، پودر سیلیکون قالب گیری هست. سیلیکون در دمای پایین و بالا خاصیت زیادی دارد. سیلیکون بهداشتی ازجمله موادی هست که در صنعت پلیمر از آن کاربرد زیادی دریافت می‌کنند. این ماده در برابر شرایط خاص مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد.

در برابر شرایطی مانند نور و رطوبت فراوان سیلیکون می‌تواند طول عمر زیادی داشته باشد. خواص لاستیکی سیلیکون از دمای ۲۶۰ تا ۳۱۵ درجه حفظ می‌شود. بر همین اساس شما می‌توانید طول عمر زیادی از سیلیکون‌ها دریافت نمایید.

سیلیکون‌ها در موارد خاصی کاربرد گسترده‌ای دارند. برخی از این موارد که بسیار مهم است صنعت لاستیک، صنعت روغن‌های صنعتی و صنعت ترکیب رنگ‌های متنوع هست. به‌طورکلی باید به‌خوبی بدانید که کاربرد پودر سیلیکون قالب گیری روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. ازآنجایی‌که مزیت‌های زیادی در پودر سیلیکون وجود دارد بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از پودر این ماده به‌جای مایع آن استفاده کنند.

برخی از ویژگی‌ها و مشخصات مهم مربوط به پودر سیلیکون که برای قالب گیری مورداستفاده قرار می‌گیرد را در ادامه معرفی می‌کنیم.

پودر سیلیکون قالبگیری

پودر سیلیکون قالبگیری

خواص پودر سیلیکون قالب گیری

برخی از مهم‌ترین خواصی که پودر سیلیکون قالب گیری دارد و شما زمان خرید و استفاده از این محصول باید آن‌ها را بشناسید عبارت است از :

  1. یکی از مهم‌ترین خواص پودر سیلیکون برای قالب گیری این است که به‌عنوان عایق آب و رطوبت به بهترین نحو ممکن مقاومت لازم را از خود نشان می‌دهد. این ماده مقاومت زیادی در برابر رطوبت و آب دارد. بر همین اساس در بیشتر شرایطی که آب و رطوبت وجود دارد می‌توانید از پودر سیلیکون استفاده نمایید.
  2. عایق هوا و عایق صدا به‌عنوان یکی دیگر از ویژگی‌ها و مشخصات پودر سیلیکون هست. پودر سیلیکون در برابر نفوذ صدای بلند مقاومت زیادی دارد. بر همین اساس در بسیاری از مواردی که باید صدا عایق شود از این پودر استفاده می‌کنند.
  3. انعطاف‌پذیری بی‌نظیر پودر سیلیکون به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول شناخته می‌شود. پودر سیلیکون در برابر شرایط متفاوت، مقاومت و انعطاف‌پذیری زیادی از خود نشان می‌دهد. درواقع شما باید به‌خوبی بدانید که انعطاف‌پذیری این محصول کمک می‌کند برای تولید بسیاری از وسیله‌ها آن را مورداستفاده قرار دهند.
  4. مقاومت بالای پودر سیلیکون در برابر برودت و حرارت به‌عنوان یکی دیگر از ویژگی‌ها و مشخصات آن شناخته می‌شود. دمای زیادی از سرما و گرما را پودر سیلیکون می‌تواند تحمل کند.
  5. مقاومت بالای پودر سیلیکون در برابر اسید و روغن‌های چرب یکی دیگر از ویژگی‌های پودر سیلیکون قالب گیری هست. ر صنایع متنوع روغن‌های چرب و اسیدهای خطرناک وجود دارد. با استفاده از پودر سیلیکون، خطرات مربوط به این صنایع را از بین می‌برند.
  6. خاصیت نارسایی الکتریسیته پودر سیلیکون را می‌توانیم به‌عنوان یکی دیگر از ویژگی‌های این محصول معرفی کنیم. این ویژگی کمک می‌کند که برای تولید بسیاری از محصولاتی که دارای جریان الکتریسیته هستند، پودر سیلیکون را به کار بگیرند.
پودر قالبگیری

پودر قالبگیری

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» رقیق کننده سیلیکون قالب گیری

کاربرد پودر سیلیکون قالب گیری

تمامی ویژگی‌ها و خصوصیاتی که بیان کردیم در پودر سیلیکون قالب گیری که یکی از انواع سیلیکون بهداشتی است وجود دارد. البته که شما باید به‌خوبی بدانید در هر یک از انواع پودر سیلیکون بر اساس ویژگی‌هایی که دارند، این مزیت‌ها متفاوت خواهد بود. ویژگی‌ها و خصوصیات بیان‌شده در هر یک از پودر سیلیکون‌های تولیدشده، توسط تولیدکنندگان متنوع با یکدیگر فرق می‌کند. هر یک از تولیدکنندگان درصد خاصی از این مقاومت‌ها و ویژگی‌ها را در پودر سیلیکون به اجرا درمی‌آورند.

برخی از پودر سیلیکون هایی که در بازار موجود هستند برای مصارف بهداشتی استفاده می‌شوند و برخی از آن‌ها مصارف دیگر دارند. از سیلیکون های قالب گیری برای طراحی قالب استفاده می‌کنند. از این ماده برای اجرای پایلوت و نمونه‌سازی استفاده می‌شود. به همین دلیل باید بدانید که پودر سیلیکون یکی از پرکاربردترین و بااهمیت‌ترین سیلیکون‌هایی است که در صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =