تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

چسب سیلیکون بهداشتی چیست

چسب سیلیکون بهداشتی
چکیده این مطلب:

یکی از انواع سیلیکون بهداشتی که به صورت چسب در دمای پایین و دمای بالا کاربرد گسترده ای دارد چسب سیلیکون بهداشتی است. این نمونه ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ 1,056 بازدید

یکی از انواع سیلیکون بهداشتی که به صورت چسب در دمای پایین و دمای بالا کاربرد گسترده ای دارد چسب سیلیکون بهداشتی است. این نمونه چسب ها به دلیل متریال ها و ساختار شیمیایی خاصی که دارند از مقاومت بالایی برخوردار خواهند بود. این چسب ها به عنوان چسب آکواریوم معرفی می شوند که جهت درزگیری مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

آنها را بیشتر برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت در دمای پایین و بالا مورد استفاده قرار می دهند. از چسب‌ های سیلیکون بهداشتی جهت درزگیری شیشه های ساختمان، شکاف های سرویس بهداشتی، اجرای سینک و روشویی، کناره‌ های کاشی ساختمان و غیره استفاده می کنند. شما برای خرید انواع چسب های سیلیکون بهداشتی باید به خوبی در مورد ویژگی ‌های آنها اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.

چسب سیلیکون بهداشتی

چسب سیلیکون بهداشتی

ویژگی ها و مشخصات چسب سیلیکون بهداشتی

برخی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که چسب سیلیکون بهداشتی دارد عبارت است از :

  1. استفاده از چسب ها در دمای -۷۵ درجه و دمای بالاتر از ۴۰ درجه سانتیگراد یکی از مهمترین ویژگی ‌های چسب های سیلیکون بهداشتی می باشد.
  2. این نمونه چسب ها در برابر رطوبت و نم مقاومت زیادی دارند. به همین دلیل از آنها کاربرد گسترده ‌ای دریافت می‌ کنند.
  3. عایق حرارتی بودن چسب های سیلیکون بهداشتی یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصات آنها می باشد. این نمونه از چسب ها برای درزگیری پنجره ها در فصل زمستان استفاده می ‌شوند.
  4. نارسایی الکتریکی چسب های سیلیکون یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصات چسب ها می باشد. با استفاده از چسب های سیلیکون بهداشتی در شرایط متفاوت، ویژگی نارسایی الکتریکی را دریافت خواهید کرد.
  5. مقاومت بالای چسب های سیلیکون بهداشتی در برابر اشعه فرابنفش یکی از مهمترین ویژگی ‌های آنها به شمار می‌ رود.
  6. این نمونه چسب ها قابلیت انعطاف پذیری دارند و به همین دلیل در بسیاری از شرایط های متفاوت به کار برده می ‌شوند. این ویژگی چسب های سیلیکون بهداشتی یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های آنها به شمار می ‌رود. چرا که کار کردن با آنها در این صورت آسان تر می شود.

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» آشنایی با انواع سیلیکون بهداشتی

نحوه استفاده از چسب سیلیکون بهداشتی

جهت اجرای چسب های سیلیکون بهداشتی باید به خوبی برخی از نکات را در نظر داشته باشید. اگر شما قصد اجرای و استفاده از چسب های سیلیکون بهداشتی را دارید باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن از چسب ها استفاده کنید. برخی از نکاتی که زمان اجرای چسب اهمیت دارد عبارت است از :

کاربرد چسب سیلیکون بداشتی

کاربرد چسب سیلیکون بداشتی

  1. ابتدا باید چسب های به جا مانده از قبل را با استفاده از چاقو از بین ببرید. هر نوع آلودگی مانند گریس، روغن و خاک را پیش از استفاده از چسب های سیلیکون باید از بین ببرید. جهت پوشش دادن اطراف محل چسب و پاکیزه شدن محل می توانید از چسب های نواری عریض استفاده کنید.
  2. با استفاده از چاقو کارتریج را درون پمپ چسب جایگذاری نمایید. میزان خروج چسب از پمپ را امتحان کنید و اطمینان داشته باشید که میزان خروج چسب مناسب است.
  3. کارتریج را باید در قسمت بالای سطح مورد نظر نگه دارید. زاویه ۴۵ درجه بهترین اندازه می باشد. بعد از تعیین کردن زاویه مناسب اجرای چسب را انجام دهید. توجه داشته باشید که چسب ها باید به صورت یکنواخت باشند و بریده بریده نگردند. جهت شکل گیری و ایجاد سطح یکنواخت باید از کاردک استفاده کنید و درزها را از بین ببرد

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» سیلیکون مایع بهداشتی چیست

قیمت چسب سیلیکون بهداشتی

هزینه خرید هر یک از انواع چسب های سیلیکون بهداشتی با یکدیگر فرق می‌ کند. در واقع شما باید به خوبی بدانید که برخی از چسب‌ های سیلیکون بهداشتی هزینه خریداری شان تا حدودی بالاتر است. یکی از مهمترین مواردی که روی قیمت چسب های سیلیکون بهداشتی تاثیر می‌ گذارد، حجم بسته بندی چسب ها می باشد. هر یک از بسته ‌بندی ‌های چسب سیلیکون بهداشتی حجم مشخص شده‌ ای از چسب را به خود اختصاص داده اند.

در صورتی که حجم بسته بندی زیاد باشد هزینه خریداری بیشتری را جهت خرید چسب سیلیکون باید پرداخت کنید. از دیگر مواردی که تعیین کننده قیمت چسب های سیلیکون بهداشتی می باشد، برند چسب است. هر یک از برندهای تولیدی چسب های سیلیکون بهداشتی به فاکتورها و استانداردهای متفاوتی توجه می کنند. بر همین اساس طبق آن فاکتور ها و استانداردها قیمت چسب های سیلیکون را به مشتریان اعلام می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =