تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

هاردنر چسب سنگ

هاردنر چسب سنگ
چکیده این مطلب:

فهرست این محتوا: پنهان 1) هاردنر چسب سنگ چیست و چه کاربردی دارد؟ 2) هاردنر چسب سنگ چیست؟ 3) خواص و ویژگی چسب سنگ و ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ 1,039 بازدید

هاردنر چسب سنگ چیست و چه کاربردی دارد؟

هاردنر چسب سنگ ماده ای بر پایه اپوکسی است که موجب می شود تا بتوان چسب را برای اتصال قطعات بزرگ و اجزای سخت  مورد استفاده قرار دهیم. انواع چسب سنگ و هاردنر چسب سنگ تولید و در بازار خرید و فروش مواد صنعتی عرضه می گردد. در  این مقاله به بررسی خواص و کاربرد و نحوه مصرف هاردنر چسب سنگ و قیمت خرید و فروش آن می پردازیم.

هاردنر چسب سنگ

هاردنر چسب سنگ

هاردنر چسب سنگ چیست؟

هاردنر چسب ماده ای به نام بنزوئیل پروکساید است و استفاده از آن موجب سفت و محکم شدن چسب خواهد شد. استفاده از هاردنر چسب سنگ در واقع یکی از عوامل مهم در کیفیت چسب سنگ است. اگر به حجم کمی نیاز باشد می توان با استفاده از ماله و مخلوط کن دستی به تهیه در زمان مصرف اقدام نمود. برای استفاده در مقادیر زیاد نیز باید از میکسر ها و مخلوط کن های بزرگ و قابل حمل و قدرتمند استفاده نمود.

خواص و ویژگی چسب سنگ و هاردنر چسب سنگ

هاردنر چسب سنگ دارای خواص پر کردن شکاف بسیار بالا است.این نوع هاردنر معمولا از پایداری و مقاومت بیشتری نسبت به نوع دیگر برخوردارند. هاردنر چسب سنگ برای اتصال انواع پنل‌ها و قطعات سخت و بزرگی که از جنس سنگ، فلز یا سیمان ساخته شده‌اند به کار می‌رود. ویژگی عمده این محصول در نمای ساختمان‌ها و چسباندن قطعات گرانیتی در ابعاد مختلف است. همچنین برای اتصال کاشی‌های ضداسید، سنگ راه‌پله، نصب آجر بر روی سطوح شیبدار و … از چسب سنگ استفاده می‌شود.از دیگر کاربردهای انواع چسب سنگ می‌توان به استفاده از آن جهت مرمت بافت‌های فرسوده و آثار تاریخی اشاره کرد.

نحوه مصرف هاردنر چسب سنگ

هنگام استفاده از هاردنر چسب سنگ اولین کاری که باید انجام داد آماده‌سازی سطح موردنظر است برای این منظور ابتدا باید سطح مورد نظر را از هرگونه آلودگی، گرد و غبار و هر عاملی که باعث کاهش قدرت چسبندگی چسب می‌شود پاک کنید.

سطوح سیمانی را باید قبل از شروع کار چند بار مرطوب کرد. هم چنین سطوح گچی را 24 ساعت قبل از شروع کار با پرایمر بپوشانید. برای استفاده از چسب روی کاشی باید با استفاده از تیشه روی سطح ناهمواری ایجاد کنید.

پس از آماده‌سازی سطح چسب را داخل میکسر کاملا مخلوط کنید. هاردنر  را باید یک ربع قبل از شروع کار به مواد اضافه کرد. مقدار هاردنر یک درصد حجم چسب است.

اکنون چسب آماده استفاده است. سطح موردنظر را با استفاده از فرچه کاملا با چسب بپوشانید و سپس سنگ‌ها را به آرامی روی سطح بچسبانید. پس از چسباندن سنگ‌ها به مدت 10 الی 15 دقیقه فرصت جا به ‌جایی آن‌ها را خواهید داشت. برای محکم‌ کاری می‌توانید با چکش پلاستیکی روی سنگ‌ها ضربه بزنید تا کاملا به سطح بچسبد.

خرید چسب سنگ

خرید چسب سنگ

هاردنر چسب سنگ را به چه درصدی ترکیب کنیم که استاندارد باشد؟

مقدار استاندارد هاردنر یک درصد در قبال تمام حجم محصول است. یعنی اگر چسب سنگ شما یک کیلو گرم است از ده گرم هاردنر به آن اضافه کنید.

یعنی۹۹ درصد از آن را با ۱ درصد هاردنر مخلوط کنید. یا به عبارتی یک درصد از کل حجم چسب سنگ از هاردنر استفاده کنید.

دلیل ترک برداشتن چسب سنگ بعد از خشک شدن چیست؟

اگر از هاردنر بیشتر از آنچه که گفته شد استفاده شود این اتفاق خواهد افتاد.

قیمت هاردنر چسب سنگ

قیمت چسب سنگ و هاردنر آن تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. کیفیت یکی از عوامل موثر بر قیمت چسب است. هر چه محصول از کیفیت و مقاومت بیشتری برخوردار باشد، قیمت بالاتری هم در بازار داراست. نرخ ارز و خارجی یا ایرانی بودن محصول نیز بر قیمت آن موثر خواهد بود. وزن بسته بندی نیز از عوامل موثر بر قیمت چسب سنگ و هاردنر آن بشمار می آیند. هرچه وزن بسته بندی بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. برای اطلاع از قیمت این هاردنر ها می توانید با همکاران ما در شیمی افسون ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 6 =