تولیدکننده مواد اولیه کامپوزیت و فایبرگلاس
شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳

آشنایی با انواع سیلیکون بهداشتی

انواع سیلیکون بهداشتی
چکیده این مطلب:

سیلیکون بهداشتی از جمله مهمترین متریال هایی می باشد که برای تولید بسیاری از محصولات به کار برده خواهد شد. برای ساخت قالب های سیلیکونی، ….

نویسنده: حیدر فیلی منتشر شده در: ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ 1,165 بازدید

سیلیکون بهداشتی از جمله مهمترین متریال هایی می باشد که برای تولید بسیاری از محصولات به کار برده خواهد شد. برای ساخت قالب های سیلیکونی، قالب های جواهر سازی، وسایل پلاستیکی، قالب های سنگ بتنی، و غیره انواع سیلیکون بهداشتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. یکی از مهمترین ویژگی‌ های سیلیکون های بهداشتی انقباض کم، عدم تغییر شکل، استحکام کششی مناسب و همچنین سهولت در قالب گیری می باشد.

سیلیکون بهداشتی به عنوان یک لاستیک سیلیکونی شناخته می ‌شود که از دو قسمت طراحی می گردد. نوعی از پخت پلاتینی روی آن ایجاد می گردد تا مقاومت بالایی به دست آورد. سیلیکون ها مدل های متفاوت اوی دارند که با توجه به کاربردی که از خودشان نشان می‌ دهند در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی سیلیکون ها به عنوان سیلیکون قالب گیری بهداشتی امروزه کاربرد گسترده ای دارند.

انواع سیلیکون بهداشتی

انواع سیلیکون بهداشتی

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» سیلیکون مایع بهداشتی چیست

انواع سیلیکون بهداشتی و کاربرد آنها

هر یک از انواع سیلیکون بهداشتی را می توانیم بر اساس عملکرد و ظاهری که دارند در دسته بندی های گوناگونی قرار دهیم. یکی از رایج ترین نمونه های سیلیکون بهداشتی سیلیکون شفاف و سیلیکون نیمه شفاف است. هر یک از سیلیکون های بهداشتی به صورت مایع تولید می گردند. غلظت آنها نسبت به دیگر متریال ها بسیار کمتر است. تمامی سیلیکون های تولید شده به طور معمول حدود یک سال تاریخ انقضا دارند. هاردنر از جمله مهمترین ترکیباتی است که باید برای استفاده از سیلیکون بهداشتی به کار گرفته شود. کاربردهای هر یک از انواع سیلیکون های مایع بهداشتی عبارت است از :

  1. ساخت بسیاری از قالب های بتنی را با استفاده از سیلیکون بهداشتی انجام می ‌دهند.
  2. قالب های محصولات پلی اورتان با استفاده از سیلیکون های مایع بهداشتی تولید می‌ شوند.
  3. برای ساخت موم و شمع سیلیکون بهداشتی کاربرد زیادی دارد.
  4. جهت قالب گیری شکلات ها، آبنبات ها و بسیاری از دیگر موارد مشابه از سیلیکون بهداشتی استفاده می‌ کنند.
  5. ساخت قالب های تایر و همچنین ساخت کفی خودرو با استفاده از سیلیکون بهداشتی انجام می ‌شود.
  6. ساخت قالب های اعضای مصنوعی بدن و همچنین قالب های جواهر سازی با استفاده از سیلیکون بهداشتی انجام می گردد.

اهمیت خرید انواع سیلیکون بهداشتی با بهترین کیفیت

از آنجایی که یکی از مهمترین کاربردهای انواع سیلیکون بهداشتی، برای ساخت قالب است باید به کیفیت آن دقت زیادی داشته باشید. عدم تغییر شکل هر یک از قالب ها و همچنین خاصیت انعطاف پذیری آنها برای خارج کردن قطعات، در کمترین بازه زمانی اهمیت زیادی دارد. به طور کلی یکی از مهمترین ویژگی های سیلیکون های بهداشتی که کیفیت بالایی دارند قالب گیری آسان می باشد. آنها مقاومت بسیار زیادی در برابر تغییرات دما از خود نشان می‌ دهند.

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» خمیر سیلیکون بهداشتی چیست

طول عمر بالای آنها از جمله ویژگی هایی است که برای تمامی آنها در نظر گرفته می شود. هر یک از سیلیکون های بهداشتی با محیط زیست سازگار هستند. بنابراین باید بدانید که امروزه کاربرد این نمونه سیلیکون ها افزایش پیدا می کند. بسیاری از قالب هایی که منعطف هستند و خاصیت ارتجاعی دارند را باید با این سیلیکون ها تولید کنند. تولید این قالب ها با این ماده، از نظر کیفیت بسیار مهم است. در واقع بهداشتی بودن سیلیکون بهداشتی برای تولید بسیاری از قالب ها مهم است.

انواع سیلیکون بهداشتی چیست

انواع سیلیکون بهداشتی چیست

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »» آشنایی با انواع سیلیکون قالبگیری

قیمت انواع سیلیکون بهداشتی

شما باید به خوبی بدانید که قیمت هر یک از انواع سیلیکون های بهداشتی بر اساس حجمی که خریداری می‌ شوند با یکدیگر متفاوت است. سیلیکون های بهداشتی شفاف با سیلیکون های بهداشتی نیمه شفاف قیمت متفاوتی جهت خریداری دارند. بر همین اساس شما باید به خوبی قیمت هر یک از آنها را از نظر ساختاری که دارند بررسی کنید و سپس آنها را تهیه نمایید. قیمت هر یک از آنها به کیفیت شان بستگی دارد.

اگر می خواهید با قیمت عمده انواع سیلیکون های بهداشتی را خریداری کنید، تنها باید به فروشگاه هایی که در زمینه فروش عمده سیلیکون بهداشتی فعالیت می ‌کنند مراجعه نمایید. آنها با قیمت عمده حجم زیادی از سیلیکون های بهداشتی را تحویل شما می دهند. شما می توانید خرید عمده سیلیکون بهداشتی را انجام دهید تا بتوانید از سیلیکون ها برای تولید بسیاری از محصولات استفاده کنید. اگر شما تولید بسیاری از قالب های ارتجاعی را بر عهده دارید، بهتر است که حجم زیادی از سیلیکون بهداشتی را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =